Log In

Ve finále Ženského poháru se potkají Kočky a Amazonky. Harpyje se loučí bez výhry

Premiérový ročník Ženského poháru zná jména finálové dvojice. Po výhře Black Cats nad Harpies 42:6 se úspěšnější pražský tým utká s brněnskými Amazons. Týmy mají přitom vzájemnou bilanci jedné výhry i prohry a finále, které je na programu 7. listopadu by mělo nabídnout zajímavý boj o první ženský titul v novodobé historii českého amerického fotbalu.

har-pbc (32 of 47)

Radka Dlabolová se postarala o řádnou porci bodů svého týmu a byla pro obranu Harpyjí velkým soustem. Foto: Miki Gerlašinský

Hru kočky s myší připomínal sobotní zápas na pražském Motorletu. V roli domácích si Harpyje připravili pro Kočky pouze chutné sousto. Řádilo totiž duo Radka Dlabolová – Adriana Štefanová, kdy si první jmenovaná doběhla z postu RB hned pro tři touchdowny v součtu 58 yardů. Zajistila tak svému týmu slušnou porci bodů.

Adriana Štefanová  se postarala o tři touchdowny. Pro dva doběhla sama, na třetí přihrála vzduchem.

Adriana Štefanová se postarala o tři touchdowny. Pro dva doběhla sama, na třetí přihrála vzduchem. Foto: Miki Gerlašinský

Rozehrávačka Štefanová se zasloučila celkem o tři. Dva po svých a jeden v závěru jedinou přihrávkou vzduchem pro touchdown na Nechvílovou. Krásný běh 44y běh pro touchdown předvedla v úvodu ještě další akvizice rodiny Dlabolových – tentokrát Barbora. Harpyje dokázaly pouze odebrat nulu ze scoreboard příspěvkem Derenikové a tím se rozloučily s prvním ročníkem Ženského poháru s ambicí na finále, na které po trojici proher nedosáhnou.

Prague Black Cats vs. Brno Amazons

Výhodu domácího hřiště mají pro finále Kočky, které letos už Amazonky dokázali porazit 24:6. Na kolik je výhoda hřiště zásadní faktor se dozvíme již brzy. Brňanky čeká ještě dohrávka s Harpies, která bude mít ale čistě morální faktor. Finálovými kartami už nezamíchá. Tým, který se po třech letech dočkal splněného ligového snu zůstal za očekáváním.

„Liga pro nás měla hořkosladkou příchuť. Jako nejdéle fungující tým jsme cítily jako povinnost dojít alespoň do finále, a to se nám nepovedlo. Nebereme to ale nijak tragicky a věříme trenérům i sobě, že příští sezóna bude znovu sezóna Harpyjí. Jsme strašně pyšné na to, že jsme společně s holkami z ostatních týmů dokázaly, že stojí za to vypsat ženskou soutěž,“ komentovala hráčka Harpyjí Anna Francová.

Anna Francová se z pozice fullbacka bodově neprosadila. Nulu ze scoreboard odebrala až v druhém dějství Soňa Dereniková.

Anna Francová se z pozice fullbacka bodově neprosadila. Nulu ze scoreboard odebrala až v druhém dějství Soňa Dereniková. Foto: Miki Gerlašinský

Ženský americký fotbal je na vzestupu. Tři týmy účastnící se poháru možná brzy doplní liberecké Valkyries či plzeňské Angels. Další dívky se podařilo nadchnout také v Karlových Varech nebo Trutnově. Oběma směry vše nasvědčuje zářné budoucnosti a nově se otevírajícímu odvětví. Navíc si holky vzájemně pomáhají a to často ne jen v rámci vlastního týmu.

„Bez soupeře nemáš s kým hrát, nemůžeš se zlepšovat a postupně tě to prostě přestane bavit. Některé Harpyje čekaly tři roky na to, než si zahrály první zápas, a to navíc ani nebylo doma, ale v Německu. Za nás říkáme, čím víc týmů, tím víc fotbalu. My fotbal podporujeme a chceme, aby se holky kdekoliv nebály do toho jít a moc jim držíme palce, protože víme, jak moc je to na začátku těžké,“ dodala Francová k rozvoji nového sportu pro ženy.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít