Log In

Liberec Valkyries: Restart a nové plány

V Liberci restartují ženský tým, nové vedení, noví trenéři a hlavně příležitost se přidat. My jsme vyzpovídali Kláru Hakenovou, jednu z hráček Valkyries.

Kláro, shrň na začátek působení vašeho týmu v Liberci a vůbec rozvoj fotbalu žen u vás.

Tým Liberec Valkyries založily převážně holky z fanouškovské základny kluků z Titans Liberec v září roku 2013. V červnu 2014 potom nastoupily do prvního turnaje spojení s týmem Plzně. Od té doby se bohužel stále potýkáme s nedostatkem hráček, na čemž nejvíc pracujeme. Proběhla výměna vedení i trenérů.

Zmiňuješ fanynky Titans. Jak moc pevné je spojení mezi Titans a Valkyries? Nemáte podobné týmové barvy?

Nové vedení týmu funguje od ledna 2015, dalo dohromady nový tréninkový plán, domluvilo trenéry z řad Titans Liberec a shání sponzory a dotace na podporu týmu.

I když tým Liberec Valkyries a Titans Liberec do dneška působí odděleně, podpora od kluků je obrovská. Hlavně co se týče trenérských rad, vybavení i podpory. Momentálně je v jednání úplné spojení týmů pod jedno sdružení.

Jaká jsou vaše očekávání na nadcházející měsíce? Můžeš nám k plánům říct více?

Momentálně velmi usilovně pracujeme na zimní přípravě v tělocvičně a posilovně. Začátkem dubna nás venku čekají srovnávací testy. V červnu bychom rády uspořádaly scrimmage s holkami z Plzně, abychom se trochu ohrály a nabraly zkušenosti.

Těsně před sezonou se chystáme na víkendové soustředění, doladit poslední detaily před podzimním turnajem pod taktovkou ČAAF, ve kterém bychom rády nastoupily.

Kluci jdou letos do divize v 11 hráčích, vaše základna a obecně ta ženská bude ale asi vycházet z 7s/8s formy. Jak se s tím budete prát nebo perete?

Plány v ženské lize jsou velkolepé, a to v podobě 9s formy. Momentálně ale bohužel pro tuto hrací formu máme málo hráček. Ale pereme se s tím právě v podobě rozsáhlých náborů, kterými chceme tým rozšířit.

Jak a kdy se k vám na sever čech můžou hlásit další zájemkyně a čím chcete nalákat?

Nejaktuálnější je momentálně velká náborová akce v podobě zkušebních ,,náborových“ tréninků, z nichž jeden se konal 26.února a další nás čeká 12. března v prostorách ZŠ Ještědská vždy od 18:15.

Je velmi důležité dostat do podvědomí veřejnosti, že americký fotbal není jenom pro ,,udělané holky“, ale že si v něm najde místo každá váhová i výšková kategorie.

 

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít