Log In

Harpyje pokračují ve vítězné sérii a z Polska vezou první letošní úspěch

Prague Harpies ve svém prvním letošním zápase uspěly. Ve Varšavě porazily domácí Sirens 30:24 a pokračují na vítězné vlně z loňského roku.

Harpyje vstoupily do zápasu velmi energicky. Přestože za sebou měly dlouhou cestu  autobusem a na soupisce početnou skupinu nováčků, dokázaly si v první půlce utkání vytvořit náskok. Polky však předvedly několik vynikajících akcí, včetně 40yardového passu a pražský tým dohnaly. V poslední čtvrtině zápasu dokázaly Češky zabojovat a po touchdownu quarterbacka Radky Chudomelové už si vítězství nenechaly vzít.

„Hned v první čtvrtce jsme vedli o dva touchdowny, ale Polky byly schopné využít našich chyb a dorovnat. Ve druhé půlce se soupeřky hodně snažily vítezství urvat pro sebe, ale naše holky hrály senzačně, rvaly se o každý yard a díky tomu jsme jako tým vybojovali vítězství. Jsem na ně nesmírně hrdý,“ shrnul průběh utkání trenér obrany Marek Rezler.

Obrana Prague Harpies přijela do Varšavy vinou velké marodky v minimálním počtu. Defense fyzicky náročný úkol zvládla skvěle, o čemž svědčí i fakt, že cenu pro nejužitečnější hráčku týmu (MVP) si odnesla Klára Koubková, hrající na pozici corner backa.

harpies-koubkova„Nesmírně si té ceny vážím. Je pro mě asi stejně vzácná, jako medaile z mistrovství ČR v judu, kterou mám doma,“ komentovala ocenění Koubková, která s americkým fotbalem začala přibližně před rokem. „Je to zásluha spousty lidí – trenérů, ostatních holek z týmu a také soupeřek z Polska. Díky jejich skvělé hře jsem mohla být na hřišti užitečná,“ dodala skromně studentka Teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Sirény měly Harpyjím co oplácet. Na zářijovém mezinárodním turnaji v Praze Češky Polky nenechaly donést jediný touchdown a zvítězily v poměru 27:0. Po půl roce a na domácím hřišti ukázal polský tým velké zlepšení a sílu zejména v passové hře.

Harpyje se po návratu do Prahy začnou připravovat na další mezinárodní utkání. Jejich soupeřem bude v květnu tým Budapest Wolves Ladies. Zápasů mezi českými ženskými týmy se fanoušci amerického fotbalu dočkají v červnu, kdy Harpies nastoupí v Brně proti Amazonkám a v Praze proti Black Cats.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít