Log In

Zajímavosti z 4.týdne NFL

Mnoho zápasů se o víkendu rozhodlo o několik málo bodů a to s notným přispěním kickerů.

Špatný týden pro kickery

Tak by se dal jednoduše shrnout hrací víkend. Celkem jsme mohli vidět 18 neproměněných field gólů nebo extra point pokusů. Nejen, že to některé týmy stálo cenné body na tabuli, ale dalo by se říct, že i celý zápas. Důležitost kickera v týmu prostě neradno podceňovat. Pojďme si projít ty nejzajímavější situace:

Josh Scobee (Pittsburgh Steelers) v průběhu čtvrté čtvrtiny neproměnil kop z 41 a 49 yardové vzdálenosti. Jeho tým v obou případech visel na slabém vedení 20-17 a není nutné dodávat, že quarterback soupeře (Joe Flacco, Baltimore) v poslední minutě dovedl svůj tým pro 3 body a nakonec slavil vítězství v prodloužení. Proměněným field gólem, jak jinak. Scobee nyní sleduje sestřihy NFL ve frontě na pracovním úřadě.

Ještě hůře se prezentoval Jason Myers (Jacksonville Jaguars). Za stavu 13-13, 6 vteřin do konce, Jacksonvillu k vítězství zbývalo jediné. Kopnout field gól z 53 yardů mezi 2 tyče. Myers se rozebíhá, kope a .. těsně vedle. Co to? Aha, timeout soupeře těsně před snapem. No pěkná blbost, ale o tom jindy. Dobře, jdeme na to znova. Rozběh, kop a .. zase vedle. Takový kop z 53 yardů určitě nepovažuji za automatický, vzdálenost je to už úctyhodná, ale pro většinu kickerů v NFL to není a nemůže být vedle 2 ze 2. Šlo se do prodloužení.

Tam Myers dostal jedinečnou šanci na reparát. Týmy si vyměnili punty a v takové situaci pak vyhraje ten, kdo první skóruje. Quarterback Jaguars solidním drajvem navigoval svůj tým na 48 yardový pokus o field gól. Jistě tentokrát už se Myers trefí. Kope .. a zase vedle. Netřeba dodávat, jak utkání dopadlo.

V San Diegu operuje na kickeru nováček Josh Lambo. Za stavu 27-27, do konce zbývaly pouhé 2 sekundy, kopal na vítězství ze 39 yardů. Kick lehce vedle doprava. Jenže. Faul proti obraně, offside. Cleveland styl. Opakovaný kick o 5 yardů kratší, tentokrát přesně mezi tyče. Ne všichni svoji druhou šanci promarnili.

Také v New Orleans kope nováček, Zach Hocker. Do konce utkání zbývalo 16 vteřin. Skóre vyrovnáno 20-20 a zbývalo jen trefit se z 30 yardů. Kickerská rutina. Ehm. O chlup doprava, mimo, prodloužení. Svého kickera však vytáhl za zmaru domácí quarterback Drew Brees, když první hrou v prodloužení poslal C.J.Spillera 80 yardů do touchdownu a vítězství se přecijen slavilo.

Kyle Brindza, kicker Tampy Bay netrefil v neděli 2 field góly ze vzdáleností 29 a 43 yardů a 1 extra point k tomu. Jelikož jeho dosavadní bilance v sezóně čítá 6 z 12 proměněných kopů, pakuje si kufry.

Ok, takhle se opírat do kickerů trochu nefér. V NFL je pořád velké množství spolehlivých a kvalitních kopáčů. Tak jako kompenzaci zmíním kickera Kansasu Chiefs jménem Cairo Sanchez. V neděli proměnil 7 ze 7 field gólů a byl tak zodpovědný za všech 21 bodů svého týmu. Na vítězství týmu to nestačilo, k tomu jsou potřeba touchdowny, ale i tak úctyhodný výkon.

Ach ti rozhodčí

V Seattlu skončilo utkání vítězstvím domácích v těsném poměru 13-10, neobešlo se to však bez kontroverzí. Hostující Detroit Lions se necelé 2 minuty do konce nadechoval k obratu. Calvin Johnson zachytil přihrávku a mířil do touchdownu. Safety Kam Chancellor mu však na 1 yardu vyrazil míč a ten vyskočil do end zóny. Jeho spoluhráč K. J. Wright stál nejblíže a pěstí jej vyrazil ze hřiště. Pohotová reakce, s jakou by neváhal asi žádný obránce. Jenže. Úmyslně plácnout (angl. bat) nebo nějak postrčit volný míč v endzóně je dle pravidel zakázáno a měl se tedy pískat faul. Rozhodčí, který stál nejblíže bohužel zřejmě neshledal ve vyražení míče úmysl a flag nehodil. Zebry chybovali a Seattle slavil vítězství.

Když se podíváte na video, není o úmyslech K. J. Wrighta pochyb. Pokud by se pokusil míč chytit a vypadl přitom z endzóny nebo jej z ní nechal samovolně vypadnout, jednalo by se o legální touchback. Seattle by rozehrával z 20-té yard lajny. V tomto případě však měla na hřiště letět žlutá vlaječka. Správně ohodnocený faul by vrátil míč na 1 yard lajnu a do držení Detroitu. Automatický první down. Zápas by pravděpodobně skončil úplně jinak. Jelikož se jedná o faul, není to situace, kterou by mohli rozhodčí přezkoumat na videu a trenér Detroitu ji nemůže challengovat. Bohužel na hřišti nebyl žádný další rozhodčí s dobrým výhledem na hru, aby svého kolegu opravil.

Zarážející je, že v Seattlu o tomto pravidle evidentně nemají ani potuchy. Kam Chancellor na tiskovce jasně pronesl: “Nevím nic o takovém pravidle.“ Sám Wright dodal: “Učí nás vyrazit míč mimo hřiště. Chtěl jsem to jen zahrát chytře a fungovalo to.“

Co ještě stojí za řeč

Rozhodnutí Miami vyhodit svého trenéra Joe Philbina už po 4 zápasech sezóny budí rozpaky. Nechám stranou hlubší rozbory a řeknu jednoduše: Nevěřím, že tohle týmu momentálně pomůže.

St.Louis Rams jsou týmem s výbornou obranou, ale nevypočitatelným útokem. Jeden zápas nejsou k vidění proti slabému soupeři a pak proti favoritům najednou zapnou na vyšší obrátky. V divizních soubojích už porazili Seattle i Arizonu, když skórovali 34 a 24 bodů. Mimo divizi prohráli s Pittsburghem a Washingtonem. Jejich útok udělal slabých 10, respektive 6 bodů. Který Rams tým uvidíme příští týden proti favorizovaným Green Bay Packers?

Skórovat touchdown? Dřina, dám si dvacet. Originální oslava touchdownu v podání Steadmana Baileyho ze St.Louis.

Peyton Manning, hrající legenda, quarterback týmu Denver Broncos je po 4 zápasech sezóny v QB ratingu (komplexní hodnocení quarterbacků NFL) až na 25.místě v lize. Na kontě má 6 touchdownů, 5 interceptionů a 242 yardů vzduchem v průměru za zápas. Od něho jsme zvyklí na jiná čísla. To podstatné: Denver je 4-0. V minulých letech Peyton nesl tým Broncos svojí ofenzívou na zádech. Letos zatím obrana nese na zádech jeho. Proti Minnesotě nenechali soupeřova quarterbacka chvíli v klidu, sackli ho 7x, připsali mu 2 interceptiony a 1 fumble v samém závěru, jímž poslali zápas na dobro k vítězství.

Cenu pro nejzraněnější tým NFL si předčasně rezervují v Dallasu. Týmu už teď chybí top QB (T. Romo), WR (D. Bryant) a CB (O. Scandrick). Na marodce nyní přivítají také srdce obrany, linebackera Seana Lee (otřes mozku) a dvojku na postu running backa Lance Dunbra (vazy v koleni). Z 2-0 se Cowboys propadli na 2-2 a jejich sezóna se řítí z kopce. Bohužel, i taková je NFL.

Adrian Peterson vede ligu v naběhaných yardech. Rok bez fotbalu je zapomenut. Když mu necháte díru jak pro autobus …

Defenzivní tackle Ndamukong Suh, nejlépe placený obránce NFL má na svém kontě momentálně 0 sacků a 1 quarterback hit. Na hřišti stále solidně zastane bránění běhu, ale to není důvod, proč mu v Miami dali smlouvu znějící na $114 miliónů dolarů. Jeho tým je v sezóně 1-3 a hraje dobře asi jako zvadlá mrkev. Jakožto lídr obrany by měl burcovat spoluhráče a bránit své trenéry před kritikou, ale na pozápasových tiskovkách byste ho hledali marně.

Jediným týmem bez výhry zůstávají po 4. kole Detroit Lions. Zlé. Navíc příští týden hostí doma silnou Arizonu Cardinals.

Safety Seattlu Seahawks, Kam Chancellor hraje ve velké formě. Fanoušci už na jeho stávku, pro kterou chyběl 2 utkání, jistě dávno zapomenuli. On však určitě nikoliv. Očekávejme pokračování celé ságy po sezóně. Jestli bude hrát nadále tak, jako proti Detroitu, jeho argumenty budou mít nabito ostrými.

Statistika týdne: 0 ze 16. Tolik třetích a čtvrtých downů proměnili Miami v zápase s Jets.

Statistika týdne 2: 73% / 27%. Takový je poměr passových / běhových her Miami Dolphins. Zjednodušeně řečeno trenéři žádají po quarterbacku Ryanu Tannehillovi, aby jim vyhrával zápasy. Nefunguje to.

Running back New York Giants, Rashad Jennings a jeho 51y touchdown, při kterém postupně odmítl 3 obránce Buffala. Sweet.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít