Log In

Výsledky laboratorních testů helem pro rok 2015

Helma je součástí povinné výbavy každého hráče amerického fotbalu. Je to věc pohodlí, stylu, ale v první řadě bezpečnosti. NFL ve spolupráci s NFLPA a jejími biomechaniky zveřejnila výsledky testů nejlepších helem pro letošní rok.

Testu se podrobilo celkem 17 helem používaných v nejvyšší americké soutěži. Systém testovaní simuloval kolizi při open-field tacklu (pozn. red.: skládce ve volném prostoru hřiště) a hlavním kritériem bylo nejlepší tlumení nárazu hlavy. Kdo chce být nejlépe chráněn, měl by tento test vzít v potaz.

Hraješ? Napiš nám do komentářů, kterou helmu sis oblíbil/A!

xenith-helmet-tops-safety-list

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít