Log In

TOP10: Rok 2014 v obraze

I. Standa Jantoš: Pro tým vykrvácím.

Standa Jantoš

AFL 27.4.: Nakonec ani tak nestačilo PBP proti Vikings – 34:31 pro domácí. Občas je prostě k vidění pořádný krvák.

II. Láďa Jenšík a jak se hraje v Německu

Láďa Jenšík

Big6 3.5.: Dresden Monarchs vs. New Yorker Lions 10:17. Na tenhle zápas jsme se jeli s Lukášem Machalou podívat hlavně pro inspiraci a padaly nám oběma brady – v Německu fotbal prostě frčí. Městský stadion sice otevřel jen půlku možných tribun, i tak se sešlo skoro 7.000 fanoušků. Zázrak!

III. Kicker rekordman: Marek Hruboň

Marek Hruboň

Rok se s rokem sešel a potom, co v Liberci a reprezentaci ukázal, že překopnout hřiště je tak trochu nuda, přestoupil před sezonou do PBP, kde se dál rozvíjí. Že je snažení úspěšné dokazuje nejdelší field goal v české statistické historii. 56 yardů už je slušná vzdálenost.

IV. Příbram Bobcats: Trhač rushing statistik McCaskill

McCasskil

Letos to byl vůbec rok kvalitních importů. Že se ale v Příbrami zrodí tým, schopný být soupeřem i pro PBP, asi čekal málokdo. Kluci mákli a zvedli se. Jejich útoku se bylo proč obávat a škoda snad toho finále, kde se nechali zaskočit a takové fatale si nezasloužili ..

V. CzechBowl: Akce, zábava ..

CzechBowl2014

.. televize a konečně adekvátně atraktivní formát. Finále se povedlo. Televizní přenos byl úžasný co do kvality obrazu, grafiky, komentáře. Na stadionu se nudit mohl málokdo. Program byl víc než bohatý. Cheerleaders létaly, fanoušci skandovali, akorát ty touchdowny přibývaly jen na jedné straně, a to trochu kazilo zážitek všem, kteří čekali větší drama. Tak snad příští rok? Přes 3.000 diváků bylo slušné.

VI. Týmový duch a nasazení v AFL

Vikings vs. PBP

Oba týmy dostaly šanci si o tom více povyprávět v semifinále, kde to dopadlo lépe pro domácí Vikings. Že by ale jeden z týmů někdy dopustil, že se o míč nebojuje, to leda v hodně zvrácené pohádce. Určitě nechceš být ten, co není vidět a tvoří základní stavební kamen tohohle kolosu. Kolik jich tam vůbec je??

VII. Já se vrátím!

Ferni Garza

Nejspíš touhle větou se loučil Ferni Garza s Prague Black Hawks po výhře titulu v roce 2012. Český fotbal mu je po právu vděčný, za to že předal své zkušenosti dál našim nadějím a vrátil se ještě letos trochu dramatizovat ČLAF A. Bohužel, papírové přepoklady se v Brně letos nenaplnily a passové příhrávky v Alligators nebyla sestava wide-receiverů dlouho schopná krotit. Jeden i kdyby famózní QB prostě útok neudělá ..

VIII. Přestřelka na Divokém Tivoli

rai-pan (54 of 55)

125 bodů v jediném zápase a výsledné skóre s rozdílem jediného bodu (63:62) se jen tak nevidí. Ukazatel skóre přál v květnu více domácím Raiders. Passy lítaly sem i tam a fanoušci mohli vidět jedno z top utkání AFL. Takhle se právem divil Honza Dundáček bezprostředně po utkání. Je nám to docela jasné ..

IX. Kyle Newhall-Caballero

pan-bull (44 of 46)

MVP rakouské ligy, hráč se zkušenostmi z NFL a skvělý sportovec i člověk. Kyle letos českému fotbalu pomohl ukázat to nejlepší, co roste v našich končinách a posunul spoluhráče o další krok dál. Takový import se nepovede každý rok a jsme rádi, že letos Kyle pomohl nejen ve vlastním klubu, ale i s propagací fotbalu u nás i za hranicemi.

X. První turnaj žen…

machala_top4

…otevřel v červnu novou etapu amerického fotbalu u nás. Krásná fotografická studie spolupráce quarterbacka a wide receivera. Někomu to přijde absurdní, jinému sexy a nám prostě zajímavé. Další milník amerického fotbalu překonán, takže se nezbývá než těšit, co holky ukážou. Týmy rostou jako houby po dešti a holky se jen tak nedají.

XI. Náš bonus!

VláďaVašek

Bez našeho redakčního příspěvku by to prostě uzavřít nešlo. Fotky sice nejsou TOP svým uměleckým dojmem, jako ty předchozí, ale za to vystihují fakt, že si užíváme každý moment. Fotbal nám zarostl někam hluboko a děkujeme, že nás čtete a podporujete.

Vlevo: Vláďa s maskotem Raiffeisen Vikings, který se chtěl nějak víc kamarádit.

Vpravo: Já a hlavní trenér Vikings Chris Calaycay (budoucí trenér národního týmu USA 2015)

Speciální poděkování

Patří těm, kteří se o uchování těchto momentů zasloužili: Mikimu Gerlašinskému, Lukáši Machalovi a Staníku Kolaříkovi. Děkujeme!

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít