Log In

Panthers a Broncos zakončí sezónu v Super Bowlu. Víte, co všechno vám uniklo?

Finále konferencí je za námi. V Super Bowlu 50 se potkají analytiky favorizovaní Panthers překvapivě s Broncos. Tohle všechno jsou obecná fakta, ale zápasy na sebe nabalily několik detailů a zajímavostí, které mohli leckomu uniknout. Máte tu ale nás a my zůstáváme pozorní.

Turnovery

Začneme zlehka. Tristní počet turnoverů se zastavil na čísle (nešťastných) sedm pro Cardinals. Trenérské příručky a statistiky říkají, že s dvěma a více turnovery je vítězný předpoklad 100%. Čtyři interception a tři fumbly. Palmer si vybral zvláštní pick-six (jeden fumble patří Petersonovi). Au.

newton v detailu

Pro někoho QB s hvězdnými manýry, pro někoho hrdina na správném místě. Úsměvu ho nezbaví ani řítící se protihráč s jediným cílem v očích – sack. Newton se klátí k zemi a namísto výrazu sraženého kance se neustále usmívá. Screen-Shot-2016-01-24-at-8.29.18-PM Jen fanoušci Newtona si všímají jeho kolekcí kopaček. I tahle byla speciální. Při bližším zkoumání zjistíte, že je hvězdný QB hodně vděčný svému týmu a dává to najevo. Jména spoluhráčů si nechal zvěčnit na kopačkách. S 300 passing yardy a dvojicí touchdownů v playoff zápase je prvním od roku 1966.

Azarenková podruhé

Hned po výhře nad Strýcovou v Australian Open měla Viktoria Arazenková jediný zájem – jak hrál Denver. Když se dozvěděla dobré zprávy, neskrývala radost a redaktorce na otázku čeho si váží víc, jestli vlastní výhry nebo postupu Broncos odpověděla jednoduše: „Obou dvou.“ Pointa? S Newtonem jí spojuje stejný agent. Ve finále to bude skoro bratrovražedný boj.

palmer haters

I když s Palmerem sympatizujeme za video, které nahrál k příležitosti loňského Czech Bowlu, tak tenhle zápas pro něj bude nemalou chvilku špatným snem a to si ještě nedočetl reakce na Twitteru. Už v průběhu zápasu ho totiž fanoušci Cardinals začali zasypávat všelijakými zprávami, až si přestali brát servítky úplně. Zazněly kreativní doporučení na sebevraždu, prosby o znásilnění manželky, sexuální narážky a spousta pestrých nadávek. V jednu chvíli byly zprávy na jeho vrub atraktivnějším tématem než samotné vítězství Panthers. Jeden ze slusnějších:

Tři interception v poslední čtvrtině = nejhorší výkon sezóny..

Multiple piick-sixes

Znáte to, někdy se povede prostě všechno, na co sáhnete. Luke Kuechly je prvním hráčem, který zvládl v po sobě jdoucích zápasech v play-off vrátit interception pro touchdown a je také vůbec prvním linebackerem, kterému se podařilo dát více než jedno pick-six v jednom play-off. K tomu si připočtěte i fumble. Velká paráda!

loučení legendy

Peyton Manning už má odslouženo a může se rozloučit ve velkém stylu. Když začínal jako nováček s Colts, Cam Newton byl ve čtvrté třídě…

Fanoušci padající z nebes

Tak si připadal Kuechly, když se po svém pick-six vydal směrem k ochozům. K nohám mu spadl fanoušek přímo z tribuny.

LB cardinals oslavuje td panthers

To se taky nevidí příliš často. Ta radost asi měla patřit k zastavení útoku před goal line, ale to se nekonalo. Veškerá radost se otočila ve zmatený výraz. Co taky za stavu 18:7 jediný yard k endzone očekávat…

Super Bowl 50

Broncos vs. Panthers. Peyton Manning (39) má šanci rozloučit se s kariérou ziskem Lombardi Trophy ve svém čtvrtém Super Bowlu. Pro Panthers to bude teprve druhá účast v prestižním finále, po prohře s Patriots v roce 2003. Pro matadory Broncos už osmá.  cbs-sports

Super Bowl je na programu za dva týdny – v noci z 7. na 8. února. Kde všude se chystají sledovat hromadně vrchol NFL napíšeme včas.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít