Log In

Americký fotbal a hudba? Ale proč ne!

Americký fotbal je zejména za velkou louží hojně spojován s uměním. Za předpokladu, že hudbu všech žánrů řadíte mezi uměleckou tvorbu. Ani u nás to s propojením kultury není vůbec špatné! Letošní Under Armour Czech Bowl XXII s přívlastkem „Nejtvrdší kulturní zážitek sezóny“ rozhodně naplnil ambice. Propojení s kulturou ale trvá už delší dobu. Mrkněte se na hudební videoklipy, ve kterých sehrál americký fotbal svou roli.

Festival Kult XVI.

Dobře, tohle je jediná nehudební výjimka. Ústeční Blades naháněli v upoutávce na festival Kult v roce 2013 Jana Plouhara. Necelých 5.000 shlédnutí a jedinečné záběry ze vzduchu.

Doga – Od soumraku do úsvitu

Jediný čerstvý počin z letošního roku a zapojení žen. Prague Harpies sehrály na čtyřminutovém videu opravdu dost scén a kromě roztomilého kroucení zadečkem můžete vidět i legendu Nikitu Maximova, který si v záběru sjednává respekt. Přes 30.000 shlednutí.

Ben Cristovao

I když se na hudbu přímo nedostalo, tak si Ben Cristovao jako fanoušek znojemských Knights zaslouží pozornost. Zkusil si jeden trénink a pořídil z něj tento záznam, samozřejmě za podpory hudby vlastní produkce. Necelých 50.000 shlédnutí už je slušná reklama pro moravský tým. Ben rozhodně nehrál druhé housle.

VLADIMIR 518 ft. SEPAR, REFEW prod. MIKE T – Tady vládnu já

Bylo by asi víc než podivuhodné, kdyby to nejlepší neměli pod palcem mistrovští Prague Black Panthers. Několik z nich se dostalo do záběrů ikony naší hip-hopovové kultury Vladimíra 518. I když je zastoupení hráčů skromnějšího rázu, tak přes 1 milión shlédnutí je číslo, kterým se u nás tolik klipů pyšnit nemůže. Klip je bohatá estráda a všichni ví, kdo vládne americkému fotbalu u nás.

Bonus – hymna Prague Panthers

O tuhle dnes už historickou parádu váš nemůžeme připravit! V hymně můžete vidět dnes už nehrající legendy amerického fotbalu. V čele s bratry Danem a Davidem Krejbichovými, kteří se jako aktivní hráči rouzloučili teprve před rokem a dnes jsou součástí coaching staffu PBP.

Zapomněli jsme na něco? Viděli jste americký fotbal ještě v dalších klipech? Pište nám do komentářů!

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít