Log In

Zámořský novoroční Rose Bowl přepisoval historii s výsledkem přes 100 bodů!

Rose Bowl známe i u nás. Jde o finálový zápas nejvyšší ženské soutěže. Ten americký má ale tradici víc než staletou. V letošním Rose Bowlu hraném tradičně hned z kraje roku se setkaly týmy konferencí Big Ten a Pac-12. Už po 34. tým USC Trojans (vůbec nejvíce účastí v historii) a teprve po čtvrté Penn State Nittany Lions, pro které to bylo už potřetí právě s USC. Ani tentokrát se Penn State po skvělé sezóně nepodařilo prolomit sérii proher s rivalem, i když k tomu bylo nejblíže v historii.

College Football Playoff má oproti zvykům trochu jiný postupový klíč. O národní titul bojuje čtveřice finalistů na základě pořadí určeným komisí odborníků. Letos se o titul poperou univerzity Clemson a Alabama o nadcházejícím víkendu. Rose Bowl je jedním z šestice „Bowl“ zápasů, kde sice už nejde o titul, ale i tak patří mezi prestižní klání a letošní 103. s návštěvou přes 95 tisíc diváků je toho jasným důkazem.

V polovině to přitom vypadalo, že Penn State nebude dominovat. Kdo by ale ve třetí čtvrtině za stavu 27:42 z pohledu USC čekal na zázrak? Americký fotbal nabízí právě tu nejatraktivnější podívanou v samotném závěru a nezřídka kdy žasnete nad nervy drásajícími kousky v posledních vteřinách. Třetí čtvrtina obracela karty ve prospěch Lions, ale ta čtvrtá s vypršením časomíry rozhodla kopačkou Matta Boermeestera o dalším zářezu Trojans.

Padlo hned několik rekordů Rose Bowlu, tím nejvýraznějším je 101 skórovaných bodů, které následuje dalších několik ofenzivních zajímavostí. Nádherný zápas, však se mrkněte na sestřih!

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít