Log In

Zajímavosti z 16. týdne NFL

Mnoho týmů si už playoff zajistilo, někteří však nevypadají vůbec připraveni. I trenér Patriotů si dopřál pár minut slávy navíc.

Washington Redskins

Divizi NFC East tento rok v různých memech internetoví vtipálci nejčastěji připodobňují k popelnicím a je to celkem trefné. Všechny týmy jako by nejvíc ze všeho bojovali sami se sebou a ukázkovým příkladem byl výkon Philadelphie Eagles proti Washingtonu. Dva dropnuté touchdowny, 2 turnovery a 8 bolestivých penalt. Eagles výkon jako by nejvíc ze všeho říkal: “My o výhru nestojíme“.

Zato Washington hraje v poklidu to svoje. Dokáže hrát trpělivě, běhat poctivě s balónem a nedělá zbytečné chyby. Není to nic spektakulárního, ale v totu chvíli to na asi nejhorší divizi v NFL bohatě stačí. Quarterback Kirk Cousins jako by s pokračující sezónou konečně nabyl sebejistoty a s pomocí svého tight enda, Jordana Reeda, nechává zapomenout na Roberta Griffina. Muže, který byl draftován v roce 2011 tři kola před ním.

New England Patriots

Trenér Bill Belichick je po právu často označován za taktického génia, který umí ušít taktiku soupeři na míru. I mistr se však někdy utne. V zápase proti Jets předvedl hned 2 špatná rozhodnutí. To druhé jeho tým ultimátně stálo zápas. Ale popořadě.

Když se blížil poločas (1:57), Patrioti se dostali na balón a v kapse měli ještě 2 timeouty. Říkáte si, spoustu času pokusit se zvrátit nepříznivé skóre 3-10. Trenéři New Englandu však zvolili podivné tempo. Prvotní draw běh pro 13 yardů rozjel dobrý drajv, jenže pak trvalo další půl minuty než Brady znovu rozehrál a následoval další draw běh a krátký pass pro celkem 7 yardů. Beze spěchu a snahy něco udělat, odešli Patrioti do šaten. Tak moc asi trenér věřil v magickou změnu po poločase. Alespoň, že nevyužité timeouty teď můžeme dát na charitu.

Druhá bota se udála na začátku prodloužení. Jak víte, kdo vyhraje hod mincí, může si zvolit míč nebo stranu. Pokud začínající tým skóruje touchdown, vyhraje a zápas končí. Není divu, že si trenéři prakticky vždy zvolí míč. Bill Belichick si vybral stranu. Balón (a osud zápasu) tak vložil do rukou quarterbacka Jets, Ryana Fitzpatricka. A to neměl dělat. O 2 a půl minuty později soupeř slavil vítězství a Patrioti si na míč ani nesáhli. Toho stratégovaní bylo v ten den prostě trošku moc.

Není divu, že Fitzpatrick na pozápasové tiskovce hýřil radostí. Díky zaváhání Pittsburghu jsou Jets přímo uprostřed bojů o playoff a tak si mohl Fitz před novináři v klidu uprdnout.

Pro Bowl výběr

Výběr hráčů do Pro Bowlu (aka utkání hvězd) je vysoce neexaktní věda. Funguje to tak, že o třetině hlasují fanoušci a o zbylých dvou třetinách hráči a trenéři. Není tak vyjímkou, že o výběru rozhodují více sympatie, popularita a předchozí zásluhy než momentální forma a výkony. Každý rok několik hráčů, kteří měli skvělou sezónu zůstanou pozapomenuti, protože jejich jméno není příliš známé nebo jsou utopeni v neúspěšném týmu, který se divákům v televizi předvede jen zřídka. Zvláště to platí u ofenzivní lajny, kde v podstatě chybí nějaká kvantifikovatelná čísla, která by napověděla. Ale nemělo by to tak být a teď nemyslím jen na jakousi spravedlnost v ocenění hráčů za dobrou sezónu. Mnoho smluv má v sobě různé bonusy, které hráč získá právě za ocenění a účast v Pro Bowlu.

Mezi letošní opomenuté hráče patří například: LB Anthony Barr (Minnesota), C Weston Richburg (N.Y. Giants), LT Terron Armstead (New Orleans), S Patrick Chung (New England), RG Kevin Zeitler (Cincinnati) nebo CB Darius Slay (Detroit). Že tyto jména neznáte? O tom to právě je.

 

Co ještě stojí za řeč

a. Kellen Moore (Dallas), Ryan Mallett (Baltimore) a Brandon Weeden (Houston Texans). Co mají společného? Všichni 3 byli již během této sezóny propuštěni týmem NFL a přitom tento týden nastoupili jako starting quarterbeci.

b. St.Louis Rams punter Johnny Hekker si dovoloval tak dlouho, až … si trochu káknul.

c. Souboj o titul MVP hráče ligy se nám tento týden moc neukázal. Cam Newton a jeho Carolina prohráli. Stejně tak Tom Brady (New England) i Russell Wilson (Seattle). Vítězně vyšel jen Carson Palmer (Arizona), kteří doslova zbourali Green Bay. No bude to těžká volba.

d. Neporazitelnost Caroliny Panthers vzala za své. Atlanta je porazila 20-17 a nejlíp to vystihuje úžasný catch Julio Jonese přes dvě opory soupeře. Joshe Normana a Luke Kuechlyho. Jajks.

e. Pořádný fail se povedl těsně před poločasem quarterbackovi Washingtonu, Kirku Cousinsovi. Zbývalo do sirény 5 vteřin a Redskins potřebovali zahodit míč do země (angl. spike the ball), aby zastavili čas a mohli kopnout field gól. Cousins však zazmatkoval a místo toho s míčem zaklekl (angl. kneel down). Protože v takovém případě čas běží dál, vyšel dlouhý drajv vnivěč. Taky jajks.

f. Odell Beckham byl tento týden suspendován a v předvádění jednorukých catchů ho tak zastoupil jeho ex-spoluhráč z LSU Jarvis Landry, toho času v Miami Dolphins. Kochejte se.

g. Demarco Murray (RB, Philadelphia) je jen stínem sama sebe z loňska, kdy byl nejlepším running backem v lize. Ono běhat ze shotgunu v systému Chipa Kellyho není to samé, jako běhy z under center formace za skvělou ofenzivní lajnou v Dallasu (vloni). Smlouva na $40M (/5 let) vypadá dost k smíchu. Vše završil v sobotním zápase zbytečným fumblem.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít