Log In

Zajímavosti z 15. týdne NFL

Když se dva emotivní hráči potkávají na hřišti snap co snap, tak se to občas vyhrotí. Co předvedli Beckham a Norman však bylo daleko za hranicí únosnosti.

New York Giants vs. Carolina Panthers

Zápas mezi Giants a Panthers sliboval souboj dvou hráčů, kteří patří mezi nejlepší na své pozici. Wide receiver Odell Beckham a cornerback Josh Norman si svými letošními výkony toto zařazení opravdu zaslouží. Ještě jedno však mají společné, jsou to horké hlavy. A tak místo férových soubojů, které potěší oko fanouška, jsme viděli dva kohouty, kteří se perou o svoje smetiště jako malé děti. Zašlo to až tak daleko, že je měli rozhodčí prostě vyloučit ze zápasu. V jednom z drajvů se totiž ani nesnažili hrát fotbal, jen co se rozehrálo, tak do sebe strkali a oháněli se pěstmi. Tohle, že mají být naše vzory? To těžko.

 

Vina ale padá také na rozhodčí a trenéry, kteří si se situací nedokázali poradit a nechali celý souboj takhle vyhrotit. Obrana Caroliny a speciálně Norman strkali, štouchali a provokovali Beckhama hned od úvodního hvizdu a rozhodčí to nechávali být. A co hůř, Beckham se nechal lacino vyprovokovat, převzal iniciativu a vše se rychle zvrhlo v kolotoč oplácení. Těch několik penalt na obě strany nic neřešilo a emoce tak vesely plály dál. Trenér Giants měl být bystřejší a nechat svého chlapce chvíli vychladnout, protože penaltami stejně nebyl týmu prospěšný. Vrcholem byl zákeřný útok Beckhama hlava na hlavu. Je jen škoda, že to zastínilo jinak velice zajímavý zápas.

V několika málo situacích, kdy se oba neoháněli pěstmi, měl Beckham nad svým strážcem navrch v hloubi pole, zato ztrácel v těsné coverage na krátko. První touchdown bombu však trestuhodně dropl a podruhé byl pass quarterbacka krátký, neboť Eli Manning byl pod tlakem. Poslední slovo měl Beckham, který právě přes Normana skóroval vyrovnávající touchdown v samém závěru.

Quarterback Giants, Eli Manning, zvednul hozenou rukavici a byl skvělému Camu Newtonovi dobrým soupeřem. Tým z New Yorku nevyužil několik příležitostí v úvodu a po poločase se dostal do 28 bodové propasti. I z ní se dokázal dostat, na comeback to však bylo o jeden field gól a dobrý drajv Newtona krátké. Letošní klasika Giants, kteří ať už hrají příšerně nebo dobře, v závěru prohrají o pár bodů.

 

Celý zápas má dohru u disciplinární komise, které udělila Odellu Beckhamovi (zaslouženou) 1-zápasovou suspendaci a očekávám, že mastné pokuty pro oba aktéry budou následovat. Také Carolina, ač vyhrála a udržela si neporazitelnost, morálně prohrála stejně jako Giants. Nechali soupeře dotáhnout 28 bodové vedení a celá tyráda mezi Beckhamem a Normanem zastínila fakt, že v obraně to stálo za starou bačkoru. Guard Justin Pugh držel na uzdě jindy skvělého Kawanna Shorta a také lídr obrany, linebacker Luke Kuechly nebyl ve své kůži. Cam Newton v úvodu unikl dvakrát z lopaty interception, když obránci Giants prostě a jednoduše neudrželi míč v rukou.

Report z pondělí navíc naznačuje, že obránci Caroliny celou věc začali už během předzápasových rozcviček, kdy na Beckhama pokřikovali nadávky s baseballovou pálkou v ruce, kterou tradičně používají v rámci svých předzápasových rituálů. Norman pak po zápase před novináři nešetřil ostrými slovy na adresu svého soka a celou věc zakončil posmíváním se na twitteru. Jeho egu bylo zřejmě tvrdě ublíženo a to je velké zklamání u hráče jeho kvalit.

 

Carolinu se bude muset z tohoto zápasu oklepat více, než asi sami čekali a dostat se zpátky do pohody. V playoff totiž vůbec nezáleží na tom, jak jste hráli v základní části a lehké soupeře tam také nenajdete.

Dallas Cowboys vs. New York Jets

Protože Dallasští Kovbojové ještě drželi v ruce matamaticko-scifi-fantastickou šanci na playoff, hráli (výjimečně v Sobotu) s New York Jets o všechno. Tedy alespoň to tvdili před zápasem, protože utkání samotné, to byl festival špatných her a nevyužitých příležitostí. Pozice, kterou musí do příští sezóny Dallas notně posílit to je náhradní quarterback. Historie zranění Tony Roma napovídá, že se nejedná o ojedinělou záležitost a letos při jeho absenci nejsou Cowboys schopni zápas vyhrát ani za mák. Matt Cassel udělal ve svém druhém drajvu skvělé rozhodnutí, když nehodil míč doleva na obsazeného receivera, designovaného na screen pass. Jenže jen vteřinu na to se rozhodl zahodit míč na druhou stranu ze zadní nohy a to do míst, kde nebyl žádný jeho spoluhráč. A ani nehodil balón dost daleko, aby míč letěl na sidelajnu. Penaltu za nedovolené zahození (angl. intentional grounding) soupeř odmítl, protože míč letěl rovnou do rukou připraveného Darrelle Revise pro interception.

 

Zápas nabídl 5 turnoverů, ze kterých soupeři získali 6 bodů. Další dvě, které jen těsně unikly skrze neprokazatelné review, 1 netrefený field gól, netrefený extra point a spoustu netrefených skládek. Byl bych raději, kdybych na tenhle zápas taky nenatrefil, ale v nedělní dopoledne prostě nebylo co dělat. A co se týče Jets, tak jejich osud je také na hranici propasti a to i navzdory velmi úspěšnému roku. Může se totiž dost lehce stát, že vyhrají všech 6 závěrečných utkání sezóny a přesto s bilancí 11-5 zůstanou za branami playoff.

Boje o playoff

Aktuální playoff tabulku najdete tady .

Šance Oaklandu Raiders už patří do roviny matematické, ale přesto v tomto městě vládne optimismus. Amari Cooper je prvním wide receiverem za posledních deset let, který v dresu Raiders dokázal získat 1000 yardů vzduchem. V Oaklandu se po letech konečně něco děje a to je dobře, mladý tým má našlápnuto ke světlejším zítřkům.

Tříhlavá příšera Pittsburgu Steelers: wide receiveři Antonio Brown, Martavis Bryant a Markus Wheaton dohromady chytili 32 přihrávek a pomohli otočit nepříznivý stav proti Denveru ve výhru. Pittsburg ladí formu před playoff na pořádnej rokec.

 

Velice zajímavý zápas slibuje příští pondělí. Cincinnati Bengals a Denver Broncos si to v podstatě rozdají a druhé místo v konferenci, které týmu zaručuje odpočinkový první týden playoff. A netřeba říkat, že je velký rozdíl mezi seděním na gauči a hostováním žhavého Pittsburghu nebo Kansasu ve Wild Card kole. Za zmínku také stojí fakt, že zápas ukáže souboj dvou náhradních quarterbacků. A.J.McCarron vs. Brock Osweiler (pozn. Peyton Manning sice lehce trénuje ale v pondělí ho na hřišti nečekejme). Mládí vpřed.

Arizona Cardinals už má playoff jisté. Fanoušci by měli za úspěch poděkovat Timu Tebowovi. Když v roce 2011 porazil zázračně v playoff Pittsburgh, tehdy ofenzivní koordinátor Steelers – Bruce Arians to odnesl padákem. Nyní je bossem v Arizoně. Takže si můžeme v klidu vychutnat 47 yardový běh Davida Johnsona, který prostě odmítl jít na zem.

Souboj o jedničku draftu

Bude to těsné. S bilancí 3-11 jsou momentálně v tomto souboji vyrovnaní Tennessee Titans a Cleveland Browns. Tennesse však v ruce drží trumf v podobě prohry ve vzájemném zápase a tak při shodě bude první volba draftu jejich. Osobně očekávám, že oba týmy v závěru sezóny přidají do svého resumé 2 prohry a souboj skončí tak jak je. Cleveland čekají těžcí soupeři, momentálně rozjetí Kansas a Pittsburgh. To bude nad síly quarterbacka Johnny Manziela. Tennessee zase v neděli přišli o svého starting quarterbacka Marcuse Mariotu a upřímně, Zach Mettenberger je jen stínem tohoto nadějného nováčka.

Ať už však souboj skončí jakkoliv, rýsuje se nám tu velice zajímavá zápletka draftu 2016. Otázka zní budou Browns vybírat quarterbacka nebo vsadí na Manziela? A co Tennessee? Ti quarterbacka nepotřebují, ale pokud budou první, mohou trejdovat dozadu s nějakým QB-chtivým týmem a Cleveland by tak přišel o příležitost. Inu zatím to nevypadá, že na draftu uvidíme nějakého opravdu dobrého quarterbacka, který by byl jistota na prvních pozicích draftu, jenže víte jak to chodí …

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít