Log In

Watson a Henry hrají v úterním Národní finále o vše. Zápas jedničky s dvojkou slibuje to nejlepší.

Už 12.ledna vypukne ve Phoenixu – Arizoně nejdůležitější zápas sezóny univerzitního fotbalu. Národní finále. Svede proti sobě bez pochyb dva nejúspěšnější celky sezóny. Clemson a Alabamu v čele s jejich lídry – Watsonem a Henrym, kde má running-back Alabamy mírně navrch ziskem Heismanovy trofeje a bude hodně zajímavé sledovat přímé měření.

Clemson

Klub s oranžovou packou ve znaku letos dosud nepoznal hořkost porážky. Největší zásluhy se přisuzují skvěle hrajícímu quarterbackovy Deshaunu Watsonovi, který je velice nebezpečný vzduchem i po zemi. Na kontě má 31 passových a 12 běhových touchdownů. A také jeden punt. Trenér Clemsonu Dabo Sweeney se rozhodně nebojí vytáhnout z rukávu nějaký ten trik.

Watson pod jeho rukama roste ve velký talent. Ke skvělým fyzickým předpokladům letos přidal zlepšené rozhodování na hřišti a je jasným lídrem svého týmu. K tomu nahrává 3699 passing, 1032 rushing yardů pro celkem 43 touchdownů.

Alabama

Sytě červená Alabama to je tradičně velice tvrdá obrana a silová běhová hra. Vždyť v semifinále soupeři z Michigan State nepovolili ani bod. A v útoku? Tam vede zteč running back Derrick Henry, letošní vítěz Heismanovy trofeje.

Alabama narozdíl od soupeře letos jednou prohrála, na začátku sezóny s Ole Miss. Od té doby mají však její výkony převážně stoupající tendenci a do finále jsme si tak nemohli přát vyrovnanější souboj.

Henry zvládnul po svých úctyhodných 2061 rushing yardů s průměrem 5,7 yardů na pokus pro 25 touchdownů.

Srovnání útoku a obrany

Clemson Offense Alabama Defense
38.4 13.4 bodů na zápas
512 256.8 yardů na zápas
228.6 70.8 rushing yardů na zápas

Tipy

Tipy - finále

(V závorce je momentální umístění v Playoff Ranking top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít