Log In

Univerzitní fotbal: Top týmy před 14.týdnem

Top 6

Aneb žebříček nejlepších 6 College Football týmů po 13-tém hracím týdnu.

Clemson logo

1. Clemson (12-0) (-)

Perfektní sezóna dokonána. Nebo ne? Řekl bych, že ještě ne. Tigers čekají minimálně dva duely a ke statusu „perfect season“ jim chybí vyhrát tři zápasy. Tigers dostanou jako předkrm skvěle hrající North Carolinu v konferenčním finále.

Alabama logo

2. Alabama (11-1) (-)

Nejlepší tým konference SEC. Nejsou sice neporažení, ale jisto jistě si zaslouží být tam, kde jsou. Těšme se na finále konference, kde se utkají proti Floridě. Budou favority.

Michigan State

3. Michigan State (11-1) (nez.)

Sparťané se nám vrací na výsluní. Na začátku mých předpovědí, se tento tým dlouho objevoval na vrcholu žebříčku. Momentálně jsou v pozici, kdy je vidím jako možné favority Play-Off. To už jsem někdy před dvěma měsíci slyšel…

Oklahoma logo

4. Oklahoma (11-1) (+1)

Oklahoma po letech zažívá žně a právem. Tento tým kolem QB Bakera Mayfielda získává můj respekt. Kdo by čekal, že se od prohry s Texasem dostanou na takovou bilanci. Vyhrát v Bayloru a u svého rivala v OSU je skvělý výkon.

Ohio State

5. Ohio State (11-1) (nez.)

Černého Petra si vylosoval jeden z nejlepších týmů současnosti. Pravidla college footballu jsou nevyzpytatelná a tak budou Buckeyes chybět ve finále konference Big 10. A co hůř. Do elitního Play-Off se bohužel nepodívají.

cf_iowa

6. Iowa (12-0) (-2)

Tým z Iowy tvoří historii své univerzity. Dokázali takřka nemožné a jsou v pozici neporaženého. Teď je čeká zápas sezóny, kdy v Indianapolisu ve finále konference narazí na Michigan State. Kdo se bude radovat, nebude chybět na silvestra v Play-Off.

Vypadli: Notre Dame (3), Florida (6)

Pro srovnání, Playoff Ranking a AP Poll.

Inspekce trofeje

Dneska namísto inspekce uniforem zvolíme trochu netradiční modifikaci a uděláme si inspekci jedné trofeje, která právě vznikla. Tak trochu. Totiž: Co dělat, když skončí sezóna v konferenci Big Ten a vám žádnou trofej neudělili? Vymyslíte si svou vlastní!

Minnesota punter Peter Mortell odehrál ve svém posledním ročníku na univerzitě velice podařenou sezónu. V průměru získal 43.1 yardu na punt, 20 jeho odkopů letělo alespoň 50 yardů vzduchem a jen 2 skončili touchbackem. V hlasování o konferenčním all-star týmu na postu puntera však skončil až jako třetí (1. Sam Foltz – Nebraska, 2. Cameron Johnston – Ohio State). Mortell se rozhodl, že neodejde z univerzity jen tak s prázdnýma rukama a tak si vymyslel vlastní trofej: Holder of the Year. To jest pro nejlepšího hráče, jež drží kickerům balón při field gólu.

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitni fotbal 13.kolo. Co zajímavého se událo?

Tipy na 14.týden

Vybíráme 5 nejzajímavějších zápasů kola. Iowa – Michigan State, to je oč tu běží, V podstatě přímý souboj o playoff.

Tipy week 14

(V závorce je momentální umístění v AP Poll top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít