Log In

Univerzitní fotbal: Top týmy před 13.týdnem

Top 6

Aneb žebříček nejlepších 6 College Football týmů po 12. hracím týdnu.

Clemson logo

1. Clemson (11-0) (-)

Má tenhle tým ještě vůbec konkurenta? Tigers si jdou pro silvestrovské Play-Off z pozice nejlepšího týmu a nikdo už neočekává, že by se na tom něco mělo v závěru sezóny změnit.

Alabama logo

2. Alabama (10-1) (-)

Alabama odehrála pohodový zápas proti celku z 2. divize. Poté co zvládli důležité zápasy, si tenhle odpočinek zasloužili. Teď je čeká boj o Championship game (konferenční finále) v Auburnu.

Notre Dame logo

3. Notre Dame (10-1) (+1)

Ač nepřesvědčivě opět zvítězili, takže v mých očích jsou Irové jednoduše elita. Přestože v zápasech dokážou vyprodukovat několik turnover a zranění se jim kupí zápas co zápas, pořád se valí dál. Teď vyráží na horkou půdu do Stanfordu. Tam se rozhodne o sezóně.

Iowa logo

4. Iowa (11-0) (nez.)

Druhý a poslední neporažený tým z Iowy se vydává na cestu, kterou jejich předchůdci ještě nedokázali. A opravdu jsou velmi daleko. Pojedou na hřiště Nebrasky a poté je čeká Championship game proti Ohiu State a nebo proti Michiganu State. Očekávám, že vítěz se stane reprezentantem Big Ten konference v Play-Off.

Oklahoma logo

5. Oklahoma (10-1) (nez.)

Trenér Gary Stoops má se Sooners velmi povedenou sezónu. Po patnácti letech může opět pomýšlet na titul. K tomuto kroku potřebuje jediné. Porazit Oklahomu State a zároveň doufat, že Irové prohrají ve Stanfordu a Florida Gators prohrají nějaký z následujících dvou utkáních.

cf_florida

6. Florida (10-1) (-)

Florida opět vítězí a opět nepřesvědčivě. To však nic nemění na jejich stálé pozici a to číslo šest. Jejich osud mají v rukou snad jen oni sami. Nejenom, že je čeká v sobotu duel proti rivalovi z FSU, ale také je o týden později čeká Championship game. A na koho narazí? Pravděpodobně na nasazenou Alabamu. A právě tento duel bude rozhodovat o tom, jestli si zaslouží být v Play-Off.

Pro srovnání, Playoff Ranking a AP Poll.

Inspekce uniforem

Uniformy hráčů College Footballu nejsou svázané pravidly tak, jako v třeba v NFL. Často se mění a jsou velice kreativní. Společně si každý týden představíme barvy a uniformu jednoho z týmů a něco si o tom povíme.

Univerzita Iowa se nám neporažena dere v žebříčku nahoru. Pojďme si je představit. Tým zdobí hodně dlouhá historie a jejich první perfektní sezóna (bez porážky) se datuje už do roku 1899. Tradiční barevná kombinace Iowy je černá se žlutou. Fanoušek NFL by jejich dresy lehce zaměnil za Pittsburgh Steelers a po právu. Z jejich dresů totiž vycházejí. Když v roce 1979 hledal trenér inspiraci pro nové uniformy, oslovil tehdy populární tým Steelers a získal jejich povolení použít stejné barevné a designové schéma. Pro letošek si pro fanoušky připravili alternativní celočerné dresy a vypadají hodně dobře.

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitní fotbal 12.kolo. Co zajímavého se udalo?

Tipy na 13.týden

Vybíráme 6 nejzajímavějších zápasů kola. Tentokrát je to hodně nabyté, tak dáme do placu o jeden zápas víc než obvykle. Týden plný lokálních derby je tu.

Tipy week 13

(V závorce je momentální umístění v Playoff Ranking top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít