Log In

Univerzitní fotbal: Top týmy před 12. týdnem

Top 6

Aneb žebříček šesti nejlepších univerzitních týmů po 11. hracím týdnu.

Clemson logo

1. Clemson (10-0) (-)

Momentálně nejlepší tým v zemi. Tigers čekají ještě 3 utkání, jelikož budou muset odehrát championship game na začátku prosince, oplývají však jistotou.

Alabama logo

2. Alabama (9-1) (+1)

Crimson Tide vyhrávají celkem přesvědčivě. Kdo by to po domácí porážce s Ole Miss řekl. Mají nejtěžší rozvrh zápasů ze všech univerzitních týmů, ale vyklubala se z nich opravdu skvělá parta hráčů, kteří mohou pomýšlet na titul.

Ohio State

2. Ohio State (10-0) (-1)

Pro Buckeyes začíná sezóna až teď. Doposud nenarazil tým Urbana Meyera na dostatečně silného protivníka, ale to se změní o víkendu. Přijíždí Michigan State a to bude více než solidní zkouška.

Notre Dame logo

4. Notre Dame (9-1) (-)

Irové se valí a nechtějí před sebe pustit Cowboys z Oklahomy State. Boj o čtyřku se zužuje a tak vidím potencionálně kromě Notre Dame už jen 3 týmy, které by dokázali někoho z elity vyřadit (Oklahoma State, Oklahoma a Florida).

Oklahoma State logo

5. Oklahoma State (10-0) (-)

Tenhle tým opět ukázal svou kvalitu. Přestože celé utkání s Iowa State prohrával, dokázal jej obrátit a vyhrát. Teď přichází doba pravdy. Na jejich hřiště přijíždí Baylor, který se bude chtít po porážce s Oklahomou dostat na vítěznou vlnu. Tento trojlístek se bude rvát do konce, ale karty rozdávájí Cowboys.

cf_florida

6. Florida (9-1) (-)

Jim McElwain předvádí na Floridě neskutečnou práci. Po „bordelu“, který po sobě zanechal Will Muschamp, se z Gators stává obávaný soupeř. Díky poslední výhře a bilanci 9-1 si základní část prodlouží o jeden championship zápas (nejspíš proti Alabamě). Závěr sezóny dává plno otázek a spoustu možností.

Pro srovnání, CF Playoff Ranking a AP Poll.

Inspekce uniforem

Uniformy hráčů College Footballu nejsou svázané pravidly tak, jako v třeba v NFL. Často se mění a jsou velice kreativní. Společně si každý týden představíme barvy a uniformu jednoho z týmů a něco si o tom povíme.

Oklahoma State University Cowboys se nám derou v žebříčku týmů nahoru a tak je na čase si je představit. K jejich klubovým barvám patří oranžová v kombinaci s černou, bílou nebo šedivou.

Ačkoliv má tým ze Stillwateru v Oklahomě dlouholetou tradici, celo-národní titul nikdy nevyhrál. Nejznámějším hráčem týmu je slavný running back Barry Sanders, který později udělal kariéru v týmu NFL, Detroit Lions. Sanders v roce 1988 v dresu Oklahomy State odehrál jednu z nejpůsobivějších sezón na pozici running backa vůbec. V průměru získal 7.6 yardu na běh a přes 200 yardů na zápas, včetně 4 zápasů s přes 300 yardy. Po zásluze tak získal Heismanovu trofej pro nejlepšího hráče univerzitního fotbalu.

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitní fotbal 11. kolo. Co zajímavého se událo?

Tipy na 12.týden

Vybíráme 5 nejzajímavějších zápasů kola.

Tipy week 12

(V závorce je momentální umístění v AP Poll top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít