Log In

Univerzitní fotbal: Top týmy před 11. týdnem

Top 6

Aneb žebříček šesti nejlepších univerzitních týmů po 10. hracím týdnu.

Minulý víkend s pořadím pořádně zahýbal. Dosud neporažené týmy Michigan State, TCU a LSU prohrály a z našeho žebříčku tak musí ven. Kdo zabral jejich místa?

Clemson logo

1. Clemson (9-0) (+2)

Tigers to dokázali. Vyhrát devětkrát za sebou je skvělý výkon a už nevidím dostatečně silného soupeře, který by jim mohl Play-off ukrást.

Ohio State

2. Ohio State (9-0) (-)

Buckeyes se valí dál a dál a předvádí konstantní výkony. I kdyby zakopli v nějakém zápase na konci listopadu, neočekávám jejich sesazení z elitní čtyřky.

Alabama logo

3. Alabama (8-1) (nez.)

Crimson Tide odčinili zaváhání na začátku sezóny, kdy prohráli domácí utkání s Ole Miss (mimo žebříček). Porazit LSU a povolit running backovi Leonardu Fournettovi pouze 31 yardů, z nich dělá opravdu top tým.

Notre Dame logo

4. Notre Dame (8-1) (nez.)

Na poslední místo v prestižní čtyřce jsem měl hned několik kandidátů (Baylor, Oklahoma State nebo Floridu), ale pro Iry hovoří pouze jediné zaváhání a to ještě těsně o dva body v Clemsonu. Na jejich hřišti hráli do poslední chvíle o prodloužení a to se čtyřmi turnover na kontě. Do Play-off patří.

Oklahoma State logo

5. Oklahoma State (9-0) (nez.)

Kovbojové už klepou na dveře elity. Co klepou, rovnou bouchají. Porazit TCU a přerušit jejich 16 zápasovou sérii je skvělý počin. Pokud nezaváhají v důležitých utkáních na svém hřišti s Oklahomou a Baylorem, tak je uvidíme v Play-off.

Florida logo

6. Florida (8-1) (nez.)

Posledním, kdo vyhrál bitvu o šestku jsou Gators. Přednost před Baylorem dostali díky těžší konferenci, ale také díky ubojovanému výkonu v posledním utkání s Vanderbiltem. Baylor to nejtěžší teprve čeká a s náhradním quarterbackem to budou mít Bears o něco těžší.

Vypadli: Michigan State (1), Baylor (4), TCU (5), LSU (6)

Pro srovnání, CF Playoff Ranking a AP Poll.

Inspekce uniforem

Uniformy hráčů College Footballu nejsou svázané pravidly tak, jako v třeba v NFL. Často se mění a jsou velice kreativní. Společně si každý týden představíme barvy a uniformu jednoho z týmů a něco si o tom povíme.

Posun univerzity Clemson na první místo našeho žebříčku oslavíme představením jejich uniforem. Místní Tigři, jak se týmu přezdívá, mají klubovou barvu oranžovou. Určitě ji najdete na každém jejich dresu a také na helmě. Že se jedná o Clemson vám napoví otisk tigří packy na jejích stranách.

Clemson informs

Velmi známou tradicí týmu je takzvaný “běh z kopce”. Na východním konci stadionu je kopec a kdysi dávno, než zde byli vybudovány tribuny, se hráči převlékali v šatnách na protější ulici. Poté seběhli na stadión z tohoto kopce. Tradice přetrvala dodnes. Hráči před zápasem objedou stadion autobusem na kopec a na hřiště i nadále sbíhají z horní tribuny na východním konci stadionu.

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitni fotbal 10.kolo. Co zajímavého se udalo?

Tipy na 11.týden

Vybíráme 5 nejzajímavějších zápasů kola.

Tipy week 11

(V závorce je momentální umístění v College Football Playoff Ranking Top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít