Log In

Univerzitní fotbal: Top čtveřice před 9. týdnem

Top 4

Aneb žebříček nejlepších čtyř týmů po 8. hracím týdnu.

Michigan State
1. Michigan State (8-0) (-)

Sparťané pokračují ve své krasojízdě a jsou stále neporažení. Sám se začínám ptát, jestli vůbec najdou přemožitele. Nejtěžší zápas sezóny je čeká za měsíc v Ohiu, přesto si myslím, že je to jedno z mála mužstev, které má největší šance porazit ostatní neporažené celky.

Ohio State
2. Ohio State (8-0) (-)

Kouč Urban Meyer s týmem proplouvá sezónou jako nůž po másle. Některé žebříčky nechávají Buckeyes pořád na prvním místě, ale já mám jasno. Pokud chtějí být nejlepší, musí porazit nejlepší a to se momentálně díky zápasovému rozvrhu neděje.

Baylor
3. Baylor (7-0) (-)

Bears měli tento týden volno a přesto si svou pozici uhájili. Quarterback Seth Russell je s největší pravděpodobností zraněný do konce sezóny a to může mít neblahý vliv na celkovou ofenzívu mužstva. Mají Medvědi šanci zůstat do konce sezóny neporaženi?

Clemson logo
4. Clemson (7-0) (nez.)

Tigers střídají jiní Tigers. Respektive LSU se mi v žebříčku lehce propadli a to díky výkonu Clemsonu. Ten je letos opravdu silně dominantní a už si začínám myslet, že mají vše ve svých rukách. Jejich zápas sezóny přijde proti Floridě State. Na programu už za 14 dní.

Vypadli: LSU (4).

Pro srovnání, AP a Coaches Poll.

Jirkova inspekce uniforem

Uniformy hráčů College Footballu nejsou svázané pravidly tak, jako v třeba v NFL. Často se mění a jsou velice kreativní. Společně si každý týden představíme barvy a uniformu jednoho z týmů a něco si o tom povíme.

Dnes si představíme dresy univerzity Miami. Jejich přezdívka zní Hurikáni (angl. Hurricanes) a to docela sedí, neboť na Floridě se jedná o docela běžnou záležitost. Miami je historicky jedním z velmi úspěšných týmů. Titul Národního Šampióna tým ve své 90-leté historii vyhrál celkem pětkrát, naposledy v roce 2001. Zajímavostí jsou také některé rekordy, jež drží s ohledem na draft NFL. Například, nejvíce hráčů zvolených v prvním kole draftu během dvou let (11) nebo nejdelší série s alespoň jedním hráčem zvoleným v prvním kole draftu (14 sezón, 1995-2008). V posledních letech však sláva tohoto program poněkud upadá a už je to pár zim, co jsme jej viděli v popředí hodnocených žebříčků. Například v pondělí zrovna vyhodili svého trenéra po ostudě 0-58 s Clemsonem.

 

Nicméně, dresy mají moc pěkné. Pro letošek změnili dodavatele a ten jim připravil nové dressy v tradičním stylu. Prim hraje jako vždy zelená a oranžová. Uvidíte-li bílou helmu s oražovým pruhem uprostřed, jež má zelené okraje, nemůžete se splést.

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitni fotbal 8.kolo. Co zajímavého se udalo?

Tipy na 9.týden

Vybíráme 5 nejzajímavějších zápasů kola.

Tipy college week 9

(V závorce je momentální umístění v AP Poll top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít