Log In

Univerzitní fotbal: Top čtveřice před 8. týdnem

Top 4

Aneb žebříček nejlepších 4 týmů univerzitního fotbalu po 8. hracím týdnu.

Michigan State
1. Michigan State (7-0) (-)

V momentálním žebříčku vidím jasné tři kandidáty, kteří můžou směle pomýšlet na nejlepší pozici pro play-off. Jako nejlepší tým z nich volím Sparťany z Lansingu. To, jakým způsobem zvládli zápas u svého úhlavního rivala je doslova neuvěřitelné. K tomu potřebujete nejenom velkou dávku štěstí, ale i velkou dávku talentu a umění.

Ohio State
2. Ohio State (7-0) (-)

Ohio Buckeyes proklouzávají soutěží jako nůž po másle. Bude zajímavé sledovat, co je čeká v soubojích s týmy z Michiganu na konci listopadu. Právě až tam pro ně sezóna začíná a já si myslím, že teprve to bude ukazatel jejich kvality.

Baylor
3. Baylor (6-0) (-)

Třetím aspirujícím mužstvem na titul jsou Baylor Bears. Jejich ofenzivní síla je skvěle variabilní, ze soupeřů si dělají voskové figuríny a to je teprve polovina soutěže. Nechci příliš předvídat, kam až by mohli zajít. Listopad bude pro ně velmi horký, ale dokáží porazit velké týmy bez zaškobrtnutí?

LSU
4. LSU (6-0) (-)

LSU Tigers mají skvěle rozehranou sezónu. Už dokázali porazit aspiranty na titul jako Auburn či Floridu a pomalu začínám věřit, že jejich šance jsou dosti vysoké. Pokud dokáží porazit ještě Alabamu, Ole Miss a Texas A&M, nikdo jim play-off nevezme.

Pro srovnání, AP a Coaches Poll.

inspekce uniforem

Uniformy hráčů univerzitního fotbalu nejsou svázané pravidly tak, jako v třeba v NFL. Často se mění a jsou velice kreativní. Společně si každý týden představíme barvy a uniformu jednoho z týmů a něco si o tom povíme.

Protože vím, že orientovat se v týmech college fotbalu je opravdu těžké, podíváme se na některé klasické uniformy těch nejúspěšnějších celků. Konkrétně čtyřech týmů, jež se v minulém roce utkali v play-off o titul šampióna.

Třeba takovou Alabamu Crimson Tide (česky červený/karmínový příliv), první zleva, poznáte hned podle sytě červených helem s pruhem a stejně barevného trika v kombinaci s bílými kalhotami. Klasický vzhled bez dalších šminek a čar, který nestárne.

Oregon, druhý zleva, jsme si už představili. Zelená a žlutá vám napoví, variace vzhledu však může být rozličná.

Následuje Florida State University, jejíž hráči nosí tmavě rudou barvu v kombinaci se zlatou helmou a kalhotami. Hledejte také množství různých ornamentů na ramenou, helmě i kalhotách, inspirovaných indiánskou tématikou. Přezdívka týmu zní Seminoles, což je název indiánského kmene, jež kdysi obýval Floridu.

Poslední uniforma vpravo patří týmu Ohio State, kterým se přezdívá Buckeyes. Buckeye je česky strom jírovec nebo taky kaštan. Našli bysme ho ve znaku státu Ohio, jež se také označuje jako Buckeye State. Na uniformě však hnědé kaštany nehledejte. Tradiční světle červená, bílá a stříbrná/šedivá, jsou barvy týmu. Na helmě můžete někdy najít množství malých koleček s obrázky listů jírovce uvnitř. To vychází z asi 40 let staré tradice. Kdysi hráči dostávali jako motivační odměnu malé samolepky s listem jírovce, jež si lepili na helmu. Mít jich hodně znamenalo prestiž a kvalitu.

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitni fotbal 7.kolo. Co zajímavého se udalo?

Tipy na 8.týden

Vybíráme 5 nejzajímavějších zápasů kola.

Tipovačka CF W8

 

(V závorce je momentální umístění v AP Poll top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít