Log In

Univerzitní fotbal: Bowly. Co zajímavého se událo?

Pro připomenutí, v americké terminologii se Bowl říká zápasům, v nichž se na konci sezóny střetnou ty nejlepší celky univerzitního fotbalu o cenné trofeje. Ty nejdůležitější dva se zároveň počítají jako semifinále národního playoff, jejichž vítězové se na závěr utkají v národním finále o titul nejlepšího celku v zemi.

Národní finále: Clemson – Alabama

Clemson Tigers a Alabama Crimson Tide. To jsou dva celky, jež si to 12. ledna rozdají o titul. A zaslouženě, v semifinále svým soupeřům nedali mnoho šancí.

Obrana Alabamy předvedla velice dominantní výkon. Michigan State porazili 38-0 a na hřišti soupeři povolili jen velmi málo. Když už se útok vedený Connorem Cookem dostal na dohled end zóny, skončil drajv interceptionou. Zato útok Alabamy získal hodně yardů a body vzduchem, z play-action. Soupeř prostě musel respektovat náznak předávky na Heisman Trophy vítěze, running backa Derricka Henryho.

Nejvýše nasazený Clemson si poradil s tuhou obranou Oklahomy. Deshaun Watson potvrdil, že je jednoznačně nejlepším dual-threat quarterbackem univerzitního fotbalu. Naházel 187 yardů a 1 touchdown a k tomu naběhal dalších 145 yardů a touchdown.

Co ještě zaujalo

a. Největší comeback v historii Bowlů předvedl TCU proti Oregonu. V poločase byl stav nepříznivý 0-31. TCU se však nadechli k návratu a zvítězili v třetím prodloužení 47-41.

b. Running back Stanfordu, Christian McCaffrey, sice zůstal v hlasování Heismanovy trofeje až druhý, ale v zápase s Iowou nebyl k zastavení. Po zemi získal 172 yardů, vzduchem nachytal 105 yardů, touchdown a k tomu přidal punt return pro touchdown. Stanford vedl na začátku druhé čtvrtiny 35-0 a konečný výsledek si můžete domyslet (… 45-16).

c. Podivná hra týdne: Wide receiver West Virginie, Daikiel Shorts, zachytil přihrávku svého quarterbacka pro 18 yardů. Nic zvláštního. Ale jakým způsobem se k němu dostal balón … kompletní pass, ne interception, ne kompletní pass. Tak jak?

d. Running back Ohio State, Ezekiel Elliott, si v zápase s Notre Dame připsal 4 běhové touchdowny a přispěl tak k výhře svého týmu. Elliott bude na letošním draftu NFL jeden z nejlépe hodnocených running backů. V zápase předváděl nejen skvělé běhy, ale také velmi dobrou protekci svého quarterbacka na passové downy a to se vždy počítá k dobru.

e. Jiný vysoce hodnocený prospekt z Ohio State, defensive end Joey Bosa, si naopak status poškodil. Byl ze zápasu vyloučen za cílený pozdní hit na quarterbacka. I tak ho však čekejte na draftu NFL 2016 v první pětici.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít