Log In

Univerzitní fotbal: Bowl season je tu!

V americké terminologii se tomuto období říká Bowl season a táhne se od 19. prosince až do začátku ledna. Základní část univerzitních lig skončila a ty nejúspěšnější týmy jsou podle složitého klíče rozřazeni do vzájemných zápasů, takzvaných bowlů, v nichž se utkají o nějaký ten cenný pohár. Ty nejdůležitější dva se zároveň počítají jako semifinále národního playoff a vítězové se na závěr utkají v národním finále o titul nejlepšího celku v zemi.

Jako malé ohlédnutí za skončenou základní částí přijměte pozvání na prohlídku nejlepších fotografií uplynulého ročníku .

A nejlepší citát? Tady je: ”Hlavní důvod proč dělám tento sport je, že někde hluboko uvnitř jsem tlustý a nechce se mi běhat příliš daleko.” Utah punter Tom Hackett, po zisku Ray Guy Award Trophy pro nejlepšího puntera uplynulé sezóny, vysvětluje proč hraje na pozici puntera.

Tipy

S komentářem ke College Playoff zápasům Clemson vs. Oklahoma a Alabama vs. Michigan State:

Martin: Z duelu Clemson proti Oklahomě věřím jednoznačně (Clemson) Tigers. Oranžový tygři prožívají skvělou sezónu, která je okořeněná neporažeností. Vyhrát nad Notre Dame a Floridou State je velký počin a přestože se nechci dotknout Oklahomských Sooners, ani QB Baker Mayfield je nedokáže zastavit. Ve druhém utkání se můžeme těšit na opravdu velkou bitvu. Alabama prožívá opět úspěšnou sezónu, na kterou jsme všichni zvyklí. Ale ptám se, dokáží porazit Sparťany včele s quarterbackem Connorem Cookem a vycházející hvězdou RB L.J. Scottem? Nemyslím si.

Jirka: Clemson je po základní části nejlépe hodnoceným týmem v zemi, bez prohry na kontě. Kdežto Michigan State proklouzl do playoff na poslední chvíli. Tady mám jasno. V duelu Alabama -Oklahoma by se měli utkat dvě skvělé obrany, Alabama má však něco navíc. A to je buldozer (čti running back) Derrick Henry, vítěz Heismanovi Trofeje.

Honza: Oklahoma – Clemson, to je odveta za loňský Russel Athletic Bowl, kde Clemson zvítězil 40-6. Tigers mají za sebou letos výbornou sezónu, ve které nenašli přemožitele celých 13 zápasů. Očekávám napětí až do konce a ačkoliv se bude Oklahoma snažit, odčinit pořážku z minulého rokuse jím nepodaří. Alabama od porážky s Ole Miss na začátku sezóny válcuje více či méně všechno co potká, také zásluhou vítěze Heismann Trophy RB Derricka Henryho. Věřím, že její spanilá jízda bude pokračovat i v semifinále Play-off a ve finále si to rozdá s Clemsonem.

Tipy bowly

(V závorce je momentální umístění v College Playoff Rankingu top 25)

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít