Log In

Univerzitní fotbal 9.kolo. Co zajímavého se událo?

Zázrak v Miami

Hráči místní university zřejmě pozorně sledovali právě skončené mistrovství světa v rugby, jinak si to nelze vysvětlit. Prohrávali o 3 body a zbývalo jim odehrát jeden jediný zoufalý kick return, než zápas skončí. Zatímco čas utkání vypršel, osmi laterálními passy postupně přenesli hru na jeden konec pole a zpět a poté skórovali touchdownový běh přes celé hřiště a zvítězili. Hra samotná trvala nekonečných 46 sekund.

Hra týdne

Patří wide receiveru Texas Tech jménem Jakeem Grant. Krátkou přihrávku proměnil v 90y zisk, naběhal při tom však nejméně dvojnásobek. Postupně udělal panáka takřka z každého hráče obrany. Grant později přidal ještě 100y kick return, Texas Tech přesto prohrál s Oklahoma State vysoko 53-70. Oba týmy si připsali přes 600 yardů získaných v útoku.

Divoký zápas

Hráli také Oregon a Arizona State University. Jěště 16 vteřin před koncem normální hrací doby prohrával Oregon o touchdown, na poslední možný čtvrtý down však quarterback Vernon Adams vytáhl tento zoufalý hod a šlo se do prodloužení.

Dle pravidel univerzitního fotbalu, má v prodloužení tým vždy právo na touchdown odpovědět a protože oba týmy postupně několikrát skórovali, zápas se rozhodl až ve třetím prodloužení. Za stavu 61-55 pro Oregon, quarterback ASU hodil v red zóně interception a zápas tak mohl konečně skončit.

Statistika týdne: Tým z Arizona State University v zápase s Oregonem získal 742 yardů v útoku a přesto prohrál.