Log In

Univerzitní fotbal, 3.týden. Co zajímavého se událo?

Šlágr kola

To byl jednoznačně zápas Ole Miss (AP poll ranking 13) proti Alabamě (2). Hostující Rebels (Ole Miss) v dramatickém utkání nakonec zvítězili 43-37. V prvním poločas se díky několika dlouhým hrám ujali vedení a po poločase jej navýšili až na 30-10. Quarterback Chad Kelly podal skvělý výkon a zkompletoval hned několik dlouhých přihrávek pro touchdown. Při jedné z nich to chtělo i velkou dávku štěstí.

Alabama vystřídala quarterbacka už na konci první čtvrtiny a náhradník Jake Coker v druhém poločase dovedl svůj tým až na rozdíl pouhých 6 bodů, když jeho tým úspěšně provedl onside kick a připsal si dva touchdowny v rozmezí pouhé minuty a půl. Pak ale defenzíva Ole Miss soupeře dvakrát úspěšně zastavila a mohla slavit vítězství.

Výkon týdne

Patří running backu z LSU (Louisiana State University) Leonardu Founetteovi. V souboji týmů z top 25 AP poll žebříčku (LSU č.13 vs. Auburn č.18) si připsal 228 naběhaných yardů a 3 TD (tj. 12 yardů na carry). Fournette byl před sezónou 2014 hodnocen jako číslo 1 rekrut v USA. To znamená nejžádanější středoškolský hráč mezi univerzitami napříč celými státy. A už od minulé sezóny ukazuje proč. Soupeřovou obranou si pravidelně doslova bourá cestu vpřed.

Favorité příštího draftu NFL

Jedním z kandidátů by ale mohl být defenzivní end Ohio State Joey Bosa, jehož kariéra se nápadně podobá té, jakou měl Jadeveon Clowney, jednička draftu 2014. Kdyby se Bosa zúčastnil draftu 2015, určitě by byl pryč během prvního kola. To má ale háček, ještě není způsobilý. V univerzitním fotbalu je teprve 2 roky, a aby mohl na draft, musí si odkroutit alespoň tři. Za tu dobu už však stihl 21 sacků a 99 skládek, z toho 35 pro ztrátu! Bosa je chlap jako hora, přesně jak to skauti mají rádi. Už teď jsou na něj upřeny zraky všech skautů NFL a to je nezáviděníhodný tlak. Tak či onak, tohle jméno si pamatujte.