Log In

Univerzitní fotbal, 2.týden. Co zajímavého se událo?

FloridŠtí Gators utrpěli vítězství

Nestává se často, aby se po vítězném utkání trenér omlouvat fanouškům za výkon svého mužstva. Po zápase Floridy proti East Carolině to však trenér domácích Jim McElwain udělat musel. „Bylo to ponižující,“ doslova řekl. Výkon týmu byl plný individuálních chyb a zbytečných penalt a jinak zcela klidného trenéra to v průběhu zápasu postupně rozpálilo do ruda. Když running back Kelvin Taylor oslavil touchdown gestem podříznutí krku a dostal za to 15yardovou penalizaci, seřval ho jako malého kluka.

Chybělo málo a domácí mohli o vítězství přijít. Za stavu 31-24 se hosté nadechovali k vyrovnání a postupovali polem až na 25yard lajnu soupeře. 12 vteřin před koncem zápasu však quarterbackovi Blaku Kempovi záhadně vypadl míč z ruky a domácí obránce Alex McCallister ho sebral pro Floridu. Aby ještě nedošlo k nějakému kolapsu (a fumblu), vlastní spoluhráč ho poslal na zem. Následně stačilo míč zakleknout pro vítězství.

Favorité příštího draftu NFL

Kdo bude jedničkou draftu se dozvíme až napřesrok. Přesto o tom můžeme spekulovat už nyní a některé z kandidátů si představit. Jedním z nich je quarterback Connor Cook z univerzity Michigan State. O víkendu i jeho zásluhou Sparťané (jak se týmu přezdívá) porazili favorizovaný Oregon 31-28. Cook ukázal solidní výkon, když zkompletoval 20 ze 32 přihrávek pro 198 yardů, 2 touchdowny a 1 interception. Před skauty hodně profituje z tzv. pro-style offense, kterou Michagan State praktikuje. Znamená to dobrou přípravu pro složitou ofenzívu týmů NFL. Cook je dobrý atlet se silnou paží, pochyby však panují o jeho schopnostech čtení obrany a také schopnosti vést tým. V Michigan State nebyl spoluhráči jmenován kapitánem týmu, a to je něco, nad čím se skauti NFL jistě pozastaví.

Spin move

Neboli efektní otočku v podání running backa jsme vám ukázali minule. Teď pro vás máme žhavou novinku. Spin block. Vidíme snad revoluci na fotbalovém poli na vlastní oči? Sledujte techniku pravého guarda.

BYU se stávají experty na Hail Mary

(Připomeňte si, co to znamená.) Už podruhé v řadě dokázali zvítězit po dlouhém touchdownu do soupeřovy endzóny v samotném závěru utkání. Tentokrát to odnesli Boise State 45 vteřin před koncem zápasu. Následné interception pro touchdown pak ukončilo zápas nadobro.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít