Log In

Univerzitní fotbal 13.kolo. Co zajímavého se událo?

Čtveřice pro College Playoff se nám pomalu vyjasňuje a výsledky tohoto kola to komisi sestavující pořadí jedině ulehčily.

Clemson a Alabama sedí na vrcholu žebříčku a jen tak něco už je z playoff nesesadí. Oklahoma Sooners porazili svého rivala Oklahomu State a zajistili si titul v konferenci Big 12. O čtvrté místo si to pravděpodobně rozdá Iowa a Michigan State příští týden ve vzájemném duelu o titul v konferenci Big Ten. Černého petra slízne Notre Dame a Florida.

Notre Dame utržili obzvláště bolestnou porážku od Stanfordu. Ještě 30 vteřin před koncem vedli o bod, ale soupeř chytil poslední dech a rychlým drajvem za polovinu hřiště si připravil 45 yardový kop, kterým utkání rozhodl. Zápas nepostrádal pěkné akce a napjaté chvíle.

Hra týdne

To je zachycení wide receivera Aaarona Burbidge z Michigan State, který se z objetí obránců na dvakrát vybaletil a skóroval touchdown.

Favorité příštího draftu NFL

Quarterback Memphisu Paxton Lynch není na očích tolik jako jiní, přesto s ním do draftu NFL 2016 počítejte vysoko. Mezi skauty nejsou vyjímkou ani názory, že bude vybrán jako první quarterback v pořadí. Lynch je vysoký a atletický typ quarterbacka, který se nebojí vzít míč do vlastních rukou a běžet. Jeho hra je však spíše založená na hře z kapsy. Ačkoliv operuje v spread systému, který diktuje 95 procent hodů z shotgun nebo pistol formace, jeho hra je víc než jen rychlé čtení obránce a rychlý pass. Lynch stejně tak exceluje v přesnosti na střední a velkou vzdálenost a umí dobře přečíst progress svých receiverů v poli a najít toho volného. Jestli je mu něco vyčítáno, tak slabší ruka a status rychlokvašky. Ale na draftu se hledí nejen na kvalitu, ale také na potenciál. A tam Lynch skóruje ve velkém.

Memphis rozdrtil SMU vysoko 63-0 a Lynch si připsal 7 touchdownů do poločasu a vyrovnal tak rekord univerzitního fotbalu. Zvládl to během 9 zkompletovaných přihrávek pro 222 yardů. Přitom každý touchdown pass letěl na jiného hráče.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít