Log In

Univerzitní fotbal 10. kolo. Co zajímavého se událo?

Celkem čtyři dosud neporažené celky prohrály a tak se nám žebříček top týmů na vrcholu bude muset trochu přeskládat. Největším derby bylo utkání LSU – Alabama, které Alabama vyhrála především skvělou běhovou obranou. Nejlepšího running backa napříč univerzitním fotbalem, Leonarda Fournetta, doslova zavřeli pro slabých 1.6 yardu na běh a slaví vítězství. O neporazitelnost přišli také TCU, Michigan State a Memphis.

Pokud sledujete naší rubriku pravidelně, tak už moc dobře víte, že v univerzitním fotbale je možné prakticky cokoliv. A tento víkend nebyl výjimkou a opět nabídl několik bláznivých závěrů zápasu.

Laterál Arkansasu

Pomohl proměnit čtvrtý-a-25 v prodloužení. Klasická zoufalá poslední hra na pokraji prohry, kdy při týmu stálo víc štěstí než rozumu. Tight end Hunter Henry moc dobře věděl, že nemá potřebné yardy a tak míč prostě v zoufalosti zahodil někam za sebe. Štastně jej sebral jeho vlastní spoluhráč a získal první down. Následně Arkansas proměnil touchdown, pokus za dva a o bod porazil Ole Miss. Bláznivé že?

Vtipná hra týdne

Aneb tohle rozhodně neberte jako návod. Ale když ten rozhodčí nepíská jak by měl …
Samozřejmě to zlehčuji, nebyl v tom úmysl. Pan rozhodčí jen stál ve špatný čas na špatném místě a tak přihrávka na křižujícího receivera nevyšla. S trochou nadsázky musíme říct, že odvedl skvělou práci v zónové coverage.

Favorité příštího draftu NFL

Je mi jasné, že největší zájem na draftu tradičně budí quarterbeci a tak jsem si pro vás tentokrát připravil takové malé shrnutí, abyste věděli kdo všechno je na radaru skautů. Pořadí neberte příiš striktně.

Jako nejlépe připravený quarterback na hru NFL se označuje Jared Goff z Californské univerzity. Nepatří mezi nejatletičtější hráče na své pozici, ale zato exceluje při tradiční hře quarterbacka v kapse. Skvěle čte hru za běhu a pak přihrávkou najde volného receivera. Pod tlakem jdou jeho výkony jenom nahoru. Dejte mu čas v kapse a potrestá vás za to dlouhým hodem.

1. Jared Goff, California
2. Christian Hackenberg, Penn State
3. Paxton Lynch, Memphis
4. Carson Wentz, North Dakota St.
5. Connor Cook, Michigan State
6. Nate Sudfeld, Indiana
7. Cardale Jones, Ohio State
8. Brandon Doughty, Western Kentucky
9. Cody Kessler, USC
10. Kevin Hogan, Stanford

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít