Log In

Trojice nominovaných na Heismanovu trofej. Vyhlášení proběhne v sobotu.

Jedná se o ocenění pro nejlepšího hráče uplynulého ročníku univerzitního fotbalu. V loňském roce cenu vyhrál poměrně jasným poměrem hlasů quarterback Oregonu Marcus Mariota. Letos jsou nominováni 3 hráči a každý znich má reálnou šanci na vítězství. Není jasných favoritů a tak si v tipovačce dáme za cíl vítěze uhodnout a zároveň vám tak kandidáty představit. Vyhlášení vítěze se koná v sobotu 12. prosince.

DeShaun Watson (quarterback, Clemson)

Martin: Quarterback Clemsonu Tigers je v mých očích největší favorit na zisk nejcennější individuální trofeje v univerzitním fotbale. Pro jeho vítězství hraje neporaženost Tigers, skvělá procentuální úspěšnost zkompletovaných pasů (především na hřišti soupeřů), 11 běhových touchdownů a jako jediný dokázal na college naházet více jak 3000 yardů a při tom ještě naběhat dalších 750 yardů. Celá tíha týmu stojí na něm a jen díky němu je Clemson tak skvělý. Kdyby ho neměli v týmu, jen těžko by zůstali neporažený. Ostatní dva konkurenti jsou sice skvělými running backy, ale upřímně McCaffrey nedokázal Stanford dotáhnout do Play-off a Alabama by měla i bez Derricka Henryho další borce, jež je by je vyšroubovali mezi elitu.

Derrick Henry (running back, Alabama)

Vašek: Jen pár yardů chybí Henrymu k naběhaným dvou tisícovkám v základní části. Vede statistiku rushing yardů i počtu skórovaných touchdownů. Tenhle ďábel letos uteče všem a utržené rekordy by měl přetavit i v Heismanovu trofej. S průměrem 5.9 yardu na pokus to ani jinak nejde.

Honza: Myslím, že letos Heisman Trophy vyhraje running back a to Derrick Henry z Alabamy. Henry sice neměl tak výrazný vstup do sezóny jako Leonard Fournette z LSU, ale jeho výkony mají vzrůstající tendenci. Posuďte sami: ve čtyřech ze sedmi posledních zápasů naběhal Henry přes 200 yardů a v posledním zápase mu ona meta unikla jen o 11 y. V počtu naběhaných yardů se výkonem ve finále SEC konference proti Floridě posunul na první místo, právě před Fournetta. Myslím, že jeho výkony v posledních dvou utkáních proti Auburnu a Floridě (460 yd + 2 TD) jen upevnili jeho pozici hlavního favorita na zisk trofeje.

Christian McCaffrey (running back, Stanford)

Jirka: McCaffrey není tak na očích jako Watson nebo Henry a možná trochu outsider v boji o Heismanovu trofej, ale nemělo by to tak být. Ze všech hráčů univerzitního fotbalu je jednoznačně nejvšestrannější. Posuďte sami jeho výkon z finále konference PAC-12 proti USC: 207 naběhaných yardů a touchdown, 4 zachycené passy pro 105 yardů a další touchdown, 7 kick / punt returnů pro zisk 149 yardů a teď se podržte – hozený 11 yardový pass pro touchdown. Jeho 3496 yardů za sezónu získaných všemi způsoby (angl. all-purpose yards) znamená překonaný letitý rekord nikoho menšího než Barry Sanderse. McCaffrey je klasický one-cut back, který rychle najde sebemenší mezírku v obraně a než se nedějete je skrz. Pokud ne, jen zřídka je sražen za negativní yardy, 1 nebo 2 yardy vždy směrem dopředu získá. Umí však také skvěle chytat míč, blokovat a dokonce i házet. A než se zeptáte. Ne na draft NFL 2016 nepůjde, ještě mu nejméně rok na college zbývá.

Shrnutí

Heisman tipy

 

Zajímavosti uplynulého týdne

Vyšly už v tradičním článku: Univerzitní fotbal: finále konferencí

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít