Log In

The Time Is Now! Dnes začíná playoff NFL

Po sedmnácti týdnech neúnavných bojů začíná právě dnes první část playoffs v zámořské NFL. Na programu jsou o tomto víkendu Wild Card games. V rámci těch se utkají Cardinals s Panthers, Ravens se Steelers, Bengals s Colts a Lions s Cowboys. Doma nastoupí vždy druhé jmenované týmy.

Cesta v rámci playoff vyvrcholí pro týmy 1. února, na kdy je naplánován Superbowl 49 do University of Arizona Stadium, kde hrají své domácí zápasy i arizonští Cardinals. Ti tak mají o motivaci postaráno nejen v dnešním utkání na hřišti Caroliny.

Vítězové prvního a čtvrtého zápasu se v dalším kole utkají s dvojicí Seahawks a Packers, vítězové druhého a třetího zápasu s Patriots a Broncos.

Arizona Cardinals @ Carolina Panthers

ttin (4)

Těžký zápas pro Arizonu. Ta postoupila do playoff s bilancí 11-5, ale potýká se se zraněními na nejdůležitější pozici. Zranil se totiž jak quarterback Carson Palmer, tak jeho náhradník Drew Stanton. Jak to tak vypadá, Stanton se nezvládne pro zápas vrátit, a tak bude hrát znovu až třetí QB týmu Ryan Lindley. Právě na tomto by mohla shořet naděje Cardinals na účast v Superbowlu na vlastním stadionu.

Panthers totiž stoupají. Daří se jím, a i když se do playoff dostali jako teprve druhý tým v historii se zápornou bilancí 7-8-1, jsou v utkání favority. Quarterbackovi Camu Newtonovi se daří a v domácím prostředí budou Panthers tlačeni i natěšeným publikem. Cardinals jsou navíc venku velice průměrní (4 výhry a 4 prohry).

Baltimore Ravens @ Pittsburgh Steelers

ttin (1)

Obnovení rivality? Baltimore a Pittsburgh spolu hrají v divizi AFC North, což znamená, že se spolu potkávají dvakrát za sezonu. Za 14 let, co sídlí Ravens v Baltimoru, se spolu týmy také třikrát sešly v playoffs. Všechny tři tyto duely vyhráli Steelers. I celková bilance hraje pro Steelers – 24:17. Baltimore je lepší od roku 2010, kdy vyhrál šest zápasů z jedenácti. A rád by vyhrál znovu.

Steelers jsou taženi Benem Roethlisbergerem a čerstvou hvězdou NFL, objevem na pozici RB Le‘Veonem Bellem. Naopak Ravens spoléhají na Joea Flacca na quarterbackovi a šikovné receivery.

Cincinnati Bengals @ Indianapolis Colts

ttin (2)

Bengals se s Colts z Indianapolis potkají v rámci playoff vůbec poprvé. Historické tabulky sice jeden zápas v rámci AFC Championship, v němž nastoupili Bengals proti Colts, jenže tehdy byli ještě Colts v Baltimoru.

Tento zápas by měl být velmi zajímavým. Andrew Luck je jedním z nejnadanějších quarterbacků v celé NFL, Andy Dalton naopak jedním z nejpřeplacenějších. Bengals se navíc potýkají s problémem. Od roku 1990 v playoff nevyhráli ani zápas. Ani v jedné ze svých šesti účastí od té doby nedokázali vyhrát jediný zápas. Jde vůbec o nejdelší „období sucha“ v celé NFL. Frustrující je situace hlavně v posledních letech. Kdy od roku 2009 chyběli Bengals v playoff jen jednou. Ani tak ale nedokázali jedinkrát postoupit.

Detroit Lions @ Dallas Cowboys

ttin (3)

Dallas se v letošní sezoně obrovsky rozjel hlavně díky svému running backovi DeMarcu Murraymu. Vzpamatoval se taky Tony Romo, který jistě není cílem posměchu, jakým byl v posledních sezonách. Romo má ulehčenou práci tím, že má ve svém týmu asi nejlepšího receivera současné NFL – Deze Bryanta.

A právě ve znamení souboje špičkových receiverů v podobě Bryanta a Calvina Johnsona v dresu Lions by se mohl poslední zápas víkendu odehrávat. Uvidíme, jak si s těžkou pozicí poradí Matthew Stafford, talentovaný quarterback Lions, který ale mnohdy pod tlakem chybuje.

A když už jsme u předchozího zápasu zmínili statistiky doby bez výhry v playoff, jsou to právě Lions, kteří Bengals „dýchají na záda“ s 23letým půstem. Detroit měl navíc o jednu šanci více. Tak uvidíme…

Komentáře

Log In or Create an account