Log In

Swarco Raiders v repríze finále na Vikings nestačili

V neděli odstartovala rakouská nejvyšší soutěž, a to hned odvetou za finále loňského ročníku – Austrian Bowl, ve kterém celek z Vídně porazil svého soupeře z Innsbrucku 24:17. Odveta se Raiders nepovedla a start nové sezóny se nesl v duchu té předešlé.

Swarco Raiders Tirol vs. Vienna Vikings 21:26

Začátek hry byl dost vlažný. Los vyhráli Vikings a ve stejném duchu skončila i první čtvrtina, kdy se o jediné body z field goalu postaral videňský kicker. Moc parády na fanoušky tedy nečekalo. Skóre druhé čtvrtiny otevřel rovněž kop z hřiště z kopačky kickera Christophera Kappela. Vikings navíc přidali ještě 34y kompletaci vzduchem na trase Thury » Bubik a do šaten se odcházelo za stavu 0:13 v neprospěch domácích Raiders.

Líbí se Vám co děláme? Nezapomeňte přispět na HitHit.cz a zachraňte tak náš portál.

V šatně Fatah ke svému týmu musel mít hodně motivační proslov, protože se bodově probudil a running-back Platzgummer hned z kick-offu odnesl míč na 12 yardovou linii. Touchdown si vychutnal Erlsbacher. Hra dostala konečně tempo a Thury našel vzduchem Postela pro 34y pass do endzone 7:19. Ke konci třetiny se k překvapení domácích prosadila tahle dvojice ještě jednou 7:26 a do závěrečné čtvrtiny museli jít domácí s maximálním nasazením. Teď už podle výsledku zápasu asi tušíte, jaká to byla jízda. Několik povedených běhů pro firstdown a Platzgummer chytá slušný 34y pass. Erlsbacher ho vymění za touchdown a výsledková tabule otáčí na 14:26. Do konce zbývají tři minuty a Platzgummer chytá sérii passů, na kterou obrana Vikings nenašla recept a Shelton si vybírá vzduchem pro krátkou přihrávku Williho, který dramatizuje na 21:26. Časomíra začíná odečítat posledních 37 vteřin, ale nadesignovaný onside kick si Vikings pohlídali a uhlídali si těsnou výhru.

„Proměškali jsme naše příležitosti. Udělali jsme až moc zbytečných chyb,“ sdělil médiím hlavní trenér Raiders Shuan Fatah. „I přes tuhle prohru zůstávám dál optimistický a věřím, že budeme letoš v sezóně dominovat,“ dodal.

Quarterback Swarco Raiders Sean Shelton zkompletoval 19 z 39 přihrávek pro 250 yardů a 3 touchdowny. Hodil také jedno interception. Sám dokázal ukořistit 31 yardů v 8 pokusech. Jeho nejoblíbenějším cílem byl dle očekávání Clemens Erlsbacher, který zkompletoval 5 míčů pro 65 yardů, 2 touchdowny a ještě 3 extra pointy. O poslední touchdown se postaral Christian Will, do jehož rukavic přiletělo také 5 kompletních passů, dokonce pro 70 yardů. V obraně úřadoval defensive back Patrick Pilger s 7.5 tackly (6 sólo), interception a dokonce i sack.

Oponent z Vikings Thury zkompletoval 24 z 37 přihrávek pro 326 yardů a také 3 touchdowny. Zvádnul hodit i dvě interception. Nejvíce si rozuměl s Postelem, který zvádl 8 kompletací pro 134 yardů a Bubikem, jehož ruce zachytili 10 míčů pro 115 yardů. V obraně kraloval Lunzer se sedmi sólo tackly.

Závěrem nutno říci, že Vikings podali konzistentní výkon po většinu zápasu, ale být poslední čtvrtina o krapet delší, kdo ví jak by Raiders zúročili tempo a tlak, který zápasu dodal hodně na atmosféře. Opět byla k vidění porce kvalitního fotbalu a nezbývá než se těšit na další klání.