Log In

Super Bowl LI: Neděle, při které potečou milliardy.

Neděle, při které tečou miliardy a zastaví se čas. Neoficiální americký svátek, finále národní ligy amerického fotbalu, je tradičně na programu první únorový víkend.

Statisícové návštěvy na stadionech a milióny u televizí. V Houstonu je místo pro 80 tisíc vyvolených. Nejlevnější vstupenka se letos dala pořídit za 55 tisíc korun, nejdražší se vyšplhala na magických 25 milionů. To jsme ale jen u vstupenek.

Od prvního finálového klání v roce 1967 uplynulo přes 50 let. Velký byznys ve sportu, který je pohledem kamer velmi atraktivní, roste neustále a je inspirací pro další odvětví. Od Super Bowlu I se cena za 30s reklamu víc než zestonásobila. Krátké spoty za neuvěřitelných 125 milionů korun si nemůže dovolit každý, přesto se desítkám zájemcům vyplatí. Však někteří z diváků vrchol sezóny pozorují jen kvůli nim nebo poločasové show, která tradičně nabízí největší hvězdy showbyznysu. Letos se na pódiu představí Lady Gaga. U obrazovek je 40 % amerických domácností a sledovanost šplhá přes 100 milionů diváků jen v USA, což je na jeden večer těžká konkurence i pro události jako je finále Ligy mistrů.

Nebezpečný útok Falcons se bude ve své druhé účasti v Super Bowlu snažit zaskočit zkušené Patriots. Ti nastoupí ve šťastných bílých dresech, kterým hraje statistika úspěšnosti do karet. Tom Brady by v deváté účasti Patriots ve finále národní ligy mohl zvednout trofej Vincenta Lombardiho už popáté a celou svou jednu ruku ověnčit prsteny. Zasloužit se při svém sedmém finálovém představení může o nejeden zápis do historických tabulek.

 

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít