Log In

Slovenská SFL7 zná svého vítěze

Dramatický finálový zápas a koncovka jak z akčního filmu. Vyhrát ale může vždy jen jeden tým. 8. 11. se v Krasňanech nedaleko Žiliny odehrál finálový turnaj slovenské ligy SFL7. Jak už název napovídá, naši „bratia“ hrají nejvyšší soutěž v sedmi hráčích na hřišti, podobně jako v letošní ČLAF C. Další týmy, které nastupují v jedenácti mužích, se účastní CEI (Central European Interleague) nebo naší ČLAF. Finálový turnaj se nesl ve znamení vytrvalého deště, poryvů větru a hlavně tvrdých soubojů.

1. seminifinálový souboj

Tým Smolenice Eagles poměřil síly s Zvolen Patriots, účastníkem naší ČLAF B. Poslední vzájemný duel skončil jasnou převahou Eagles, kteří o zranění oslabený celek patriotů porazili 40:0. Tentokrát se ale týmy poměřily v plné síle.

Tempo zápasu nicméně jasně udávali orlové ze Smolenic. I přes nepřízeň počasí fungovala spolupráce vzduchem mezi quaterbackem Holáskem a tight-endem Šukolou a v polovině ukazoval scoreboard stav 22:0. V kabině si zvolenští sáhli do svědomí a druhou polovinu nevzdali. Kosa našel dvakrát své receivery a Patriots korigovali na 22:13. Tato snaha Eagles nepoložila a doplněním o další dva touchdowny si právoplatně zařídili místo ve finále.

2. semifinálový souboj

Vítěz základní části Žilina Warriors pozval na své bitevní pláně překvapení sezóny, tým Banská Bystrica Daemons, který jako jediný válečníky v sezóně porazil, a to 31:14.

Hra začala pro démony ale nepříjemně. Přihrávku Sanitry zachytil linebacker Kočvara a otevřel skóre zápasu. Rychlé tempo hry, podmáčené hřiště a boj obran, nakonec lépe před půlkou využila Žilina a do poločasu si odnesla náskok 13:0. Druhá půlka už žádný zvrat nepřinesla. 45s před koncem navýšil ještě Haasa zachycenou přihrávkou od Baníka na 19:0. Nakonec si celkem 2 interception připsal Kočvara a jeho zásluhou měli válečníci zásadní turn overy. Druhým finalistou se stala Žilina Warriors, dle průběhu základní části zcela zaslouženě.

Boj o bronz

Oblastní derby poměřilo Zvolen Patriots a Banská Bystrica Deamons. Vzájemné měření sil v základní části dopadlo 8:6 a o výsledku rozhodlo safety. Čekat nás měl litý souboj o medaile.

Boj o každý yard, tvrdá hra obran a počasí pro pořádné chlapy. Poločasové skóre otevřeli Patriots, 15y během pro touchdown. První poločas naplnil očekávání, ač z něj o něco lépe vyšli hráči v červeno-modrém. Trénink puntů se nesl i druhou půlkou a výtečné obrany nutily útoky pouze odkopávat. O změnu skóre se postaral bystrický running back Polcer, 30y během pro touchdown – 6:6. Atmosféra byla napjatá a když démon Sanitra uklouzl v endzone, skóre připomenulo poslední vzájemné klání přidaným safety 8:6. Následně Zvolen přidal po individuální 50y akci Gondy další touchdown. 2 minuty do konce 15:6. Tento odskok se ještě podařilo Deamons korigovat, ale na obrat už časomíra nestačila. 15:12, tvrdé obrany, vyrovnaná hra a bronzové medaile si na krk zdobí Zvolen Patriots, účastník ČLAF B 2014.

Finále SFL

Nebylo žádným překvapením, když se ve finále setkaly dva tabulkově nejlepší týmy základní části. Situace trochu připomínala loňský Super Bowl v NFL. Smolenice s nejproduktivnějším útokem, jenž si nasbíral 188 bodů. Naproti tomu Žilina s nejlepší obranou, s pouze 70 obdrženými body a průměrem 10 na zápas.

Počasí se umoudřilo, přestalo pršet, snad aby hra mohla být ještě zajímavější. Vodu z trávníku ale nikdo nevysušil. Obraně Smolenic se podařilo zastavovat running backy Warriors a těm se zase dařilo bránit hru vzduchem. V zápase nasbírali válečníci 3 interception.

Do vedení se dostali domácí válečníci krátkým passem od Baníka směrem do endzone a rukou svého receivera Valka 6:0. Do šaten Eagles jít v nevýhodě nechtěli a ještě před polovinou otočili, když Holásek našel volného Pavlovčíka a podařilo se touchdown potvrdi konverzí. V poločase 6:7.

I skóre druhé poloviny otevřel domácí QB Baník, když našel Haase pro 34y touchdown. Potvrzení se konečně povedlo a skóre se otočilo na 13:7. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a Holásek našel v endzone připravené ruce Lorincze. S konverzí 13:14. Naprosto vyrovnané utkání, kde se míč předával ze strany na stranu. V trendu se pokračovalo dále, Baník opět našel Haase a ten 47y během ukrojil další body. Konverze nebyla úspěšná a podepsala se na tom hlavně technická chyba Warriors – 19:14.

A teď přišel ten fotbal, jak ho známe z televize. Smolenice neúprosně tlačeni zbývajícím časem, zastavovali časomáru jak jen to šlo. Válečníci svými fauly pomohli orlům v rychlém postupu a ti se tak ze vzdálenosti 2y snažili protlačit míč středem, což jim žluto-zelení nepovolili. V dalším drivu se nabuzené obraně podařilo Holáska navíc sackovat a Eagles se posouvali o 10y zpět. To už časomíra ukazovala jen 16s do konce, když se útok dopustil dalšího faulu, který vedl k odpočtu 10 cenných vteřin.

10670184_787399344639659_7810221062305604105_n

Vlevo tým Žilina Warriors a vpravo Smolenice Eagles. Autor: Smolenice Eagles

6s do konce, 20y do endzone a přihrávku Smolenic válečníci zastavujía začínají se radovat, předčasně. Časomíra se zastavila na 1 vteřině. Holásek tak mohl zapsat tento zápas do slovenské historie a když našel Lorincze, který s dávkou štěstí skóroval, skóre se obrátilo na konečných 19:20. Pro někoho krutá prohra, pro druhého zázračné vítězství a obhajoba titulu. Pro fanoušky krásný fotbal, plný zvratů a napětí.

„Výborné finálové drama až do poslední vteřiny. Na místě podporováno 400 fanoušků. Zlatý hřeb nejvyrovnanější základní části SFL v historii SAAF.“ Prozradil Ján Polák, prezident SAAF

Individuální ceny SFL7 pro rok 2014

  • Offensive player of the year: Martin Medvec (RB, Cassovia Steelers)
  • Defensive player of the year: Miroslav Miškovič (LB, Smolenice Eagles)
  • Best young player: Radovan Matesz (LB, Cassovia Steelers)
  • Coach of the year: Rafael Marquez Montes (Žilina Warriors)
  • MVP finále: Karol Haas (WR/DB, Žilina Warriors)

 

Zdroj: M. BÍLEŠ. Finálový turnaj SFL7. In: [online]. [cit. 2014-11-11]. Dostupné z: https://www.facebook.com/American.football.in.Slovakia

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít