Log In

Ohlédnutí za Superbowlem: jak Seahawks nezvládli poslední krok k obhajobě

Superbowl strhnul zase více lidí než vloni. I česká média si v minulém týdnu vzpomněla – o finálovém zápasu NFL vyšlo několik článků i v našich končinách. Často se rozebírala #DeflateGate v podání Patriots, jiní vzali pozvánku jako reklamu na Bradyho. A po Superbowlu vyvstává několik otázek. Pojďme společně najít odpovědi na některé z nich.

Proč to sakra přihrávali?

Ano. Napadlo nás to všechny, v Americe začali vyhledávat největší trenérské chyby dějin a vzniklo několik anket, z nichž zatím jasně vyvstává jeden favorit na výhru pomyslné Trenérské boty historie.

Nejprve ale situaci přibližme. Jermaine Kearse zachytává neskutečným akrobatickým catchem (tomu se budeme věnovat o kousek níže) míč těsně před endzónou. Seahawks se dostanou na 2&Goal z 1y linie. Quarterbackovi Wilsonovi přijde pokyn na zahrání passové hry. Z jednoho yardu! Dopadlo to pro Seahawks nejhůř, jak mohlo. Wilson pálí na Locketta a… A pass zachytává díky skvělé práci Malcolm Butler z Patriots!

Pro Seahawks tak skončila pohádka o obhajobě s nešťastným koncem. Proč ale z jednoho yardu házeli? Těžko říct. V USA už začaly různé konspirační teorie o neochotě Seahawks udělat hrdinu z Lynche. Dá se ale takovým řečem věřit?

Wow, jak tenhle míč chytil?

Cirkus. Jak jsme psali o bod výš: Kearse udělal skvělý catch! Nakonec ale zůstane v pamětích jen pamětníkům. Ve vzpomínkách na Superbowl 49 se bude opakovat Butlerova interception, která po tomto catchi následovala.

Dobrá skládka! Cože, to byl Edelman?

Situace nastala hned v první čtvrtině. Brady před endzónou, hází a svou první interception kariéry si připisuje Jeremy Lane ze Seahawks. A Lane běží, k sideline a bum! Receiver Julian Edelman Lanea nekompromisně složil cutblockem. Celý střet bohužel skončil zraněním defensive backa Seahawks, který si v pádu zlomil ruku.

Přesný výsledek někteří znali už před zápasem! Jak?

Electronic Arts dělají konzolovou hru Madden. A právě skrze ní nasimulovali Super Bowl a jeho výsledek. Koukněte na výsledek simulace z 27. ledna. 28:24 pro Patriots. Rozhodující touchdown? Julian Edelman. To sedí! Tentokrát se tedy slogan „As real as it gets“, který přibližuje snahu EA na vytvoření co nejrealističtější hry, překlopil ve skutečnost. A v Arizoně na stadionu si mohli říkat: „Same as Madden!“

Měl Superbowl úspěch?

Ale jistě. V USA jej sledovalo 114 milionů lidí, prodaly se skoro všechny reklamní bloky (pro přehled nejlepších reklam ze Superbowlu doporučujeme článek českého magazínu Forbes), zápas byl dramatický až do konce a pokud se budeme bavit i o halftime show, tak ta se dle nás také povedla.

MVP zápasu se stal Tom Brady. Proč si dovolíme oponovat?

Pro nás je MVP muž jediný – Julian Edelman. 109 yardů vzduchem, 7 po zemi, rozhodující touchdown a výše zmíněná skládka. On rozhodl zápas pro Patriots. Tom Brady byl skvělý, ale hodil dvě interception. Chudák Julian, zahrál výborně, Brady možná dostal ocenění více za čtvrtý prsten než za výkon v samotném zápase.


Superbowl 49 si budeme pamatovat jako na finále ve dvou větách: Vyhráli Patriots, které Brady dovedl ke čtvrtému titulu. Stalo se tak ale díky neskutečné chybě trenérů Seahawks.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít