Log In

Ofenzivní přestřelka v Pensylvánii. 722 rushing yardy Brown přepsal historii

O startu univerzitní ligy jsme psali teprve minulý týden a o zajímavosti nouze nebylo. O zmínku se přihlásil i fotbal středoškolský (v USA high school, pozn. red.). V malém městečku Dubois ve státě Pensylvánie se střetly týmy Meadville a domácí DuBois. Výsledné skóre 107-90 je stvrzenkou útočného pojetí hry na obou stranách a na fanoušky čekalo velmi příjemné překvapení. Blýsknul se running back Journey Brown s celkem 10 touchdowny!


Brown si za zápas do statistik připsal nakonec 722 yardů a stal se tak druhým hráčem v samotné historii středoškolského fotbalu za svou „sólo“ jízdu. Prvenství drží dnes už více než osmdesátiletý John Giannantonio, když v roce 1950 zvládnul v jedné hře yardů 754. Pro mladého Browna, který v roce 2014 zvládnul za sezónu slušný příděl 1651 yardů, je tak téměř polovina úspěchu z loňska splněna a stačil k tomu jediný zápas. Stejně tak počet 10 touchdownů – minulém roce celkem 22.

Pokud nejste fotbaloví historici, určitě vás napadne otázka, kdo drží rekord v mnohem známější NFL. Od roku 2007 s 296 yardy v zápase Vikings – Chargers drží první příčku stále Adrian Peterson a v nohách přitom neměl ani polovinu Brownovy porce.

Zajímavostí zápasu samotného je ale i druhá strana barikády. Quarterback DuBois Matt Miller naházel 741 yardů pro 10 touchdownů. Extrémní příděl vítězství sice nepřinesl, ale malou náplastí je zboření národního rekordu v passing statistice na jeden zápas.

Nechci Brownovi zakřiknout kariéru, ale něco mi říká, že o něm ještě uslyšíme. Velký zájem vyvolal jeho výkon i v amerických médiích, a proto máme i bezprostřední vyjádření po hře samotné. „Jsem unavený,“ začal v rozhovoru po zápase pro místní noviny. „Jsem opravdu unavený, ale na tom nesejde. Přijel jsem hrát pro tým, ne pro sebe,“ dodal ještě před odjezdem. O svůj příspěvek se podělil i trenér Meadville: „Řeknu vám to asi takhle, ti fanoušci, kteří si za 5 dolarů koupili lístek, aby se podívali na zápas, rozhodně svých peněz nelitují,“ dodal Ray Collins pro Tribune.

Media

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít