Log In

NFL Preview: Meet the Giants!

Představíme si kádr týmu, letošní soupeře, očekávání a nakonec nám nezbyde, než doufat v dobré výsledky.

Asi nejvíc překvapí, že chybí klasický fullback, ačkoliv v týmu Giants tuto roli situačně zastávají spíše jinak tight endi. Zamrzí absence Willa Johnsona, který byl přeřazen na dlouhodobou marodka. S jeho dobrým blokováním se počítalo. Takhle mají Giants na této pozici Larry Donnella a Willa Tye a ani jeden z nich není příliš dobrý bloker. Očekávám, že Giants ještě někoho na tento post budou hledat. Případně je možné, že se podepíše nějaký zkušený hráč na některý ze slabších postů, kterého v jiném týmu propustili a vystřídá tak někoho jiného. Jedná se ale (jak jsem říkal) spíše o náhradníky. Jádro týmu je dané.

QB:

Eli Manning, Ryan Nassib, Josh Johnson
Nejdůležitější pozice ve fotbale je u nás spolehlivě pod kontrolou nezlomného Eli Manninga, lídra celého útoku potažmo týmu. Ač není bez chyb, svůj tým k Super Bowlu dotáhnout dokáže, to už dvakrát dokázal, takže Giants jsou v dobrých rukou. Náhradníkem bude opět Nassib, ačkoliv preseason ho nezastihla zrovna v nejlepší formě. Překvapením bylo doplnění zkušeného náhradníka Joshe Johnsona. Giants tak půjdou do sezóny s třemi quarterbacky, Johnson však bude počas zápasů jistě neaktivním hráčem.

RB:

Rashad Jennings, Shane Vereen, Orleans Darkwa, Paul Perking, Bobby Rainey
Základ je jasný. Jennings na první a běhové downy, Vereen na ty třetí, dlouhé, překvapivé draw play a podobně. Za nimi se však událo menší překvapení, když tým propustil Andre Williamse. Ačkoliv fanoušci po jeho loňských výkonech příliš smutnit nebudou. Darkwa, Perkins a Rainey budou sloužit především ve special týmech nebo jako případný záskok. Kdo dostane nějakou příležitost v útoku jako trojka zatím můžeme jen spekulovat.

WR:

Odell Beckham, Sterling Shepard, Victor Cruz, Dwaynne Harris, Roger Lewis, Tavarress King
Beckham, Shepard, Cruz by měli hrát nejvíc. Harris bude především returner, případně záskok ve slotu. Oba dva hráči, kteří zaujali v preseason (King, Lewis) se dostali do kádru a budou čekat na příležitost. Tahle skupina vypadá velice solidně.

TE:

Larry Donnell, Will Tye, Jerrell Adams
Tři tight endi, žádný fullback. Základ dobrý, ale čekám, že tady se ještě posílí. S prvním týmem bude hrát především dvojice Tye – Donnell.

OL:

Ereck Flowers, Justin Pugh, Weston Richburg, John Jerry, Marshall Newhouse, Will Beatty, Bobby Hart, Brett Jones
Prvních 5 jmen, to je nejspíš naše starting ofenzivní lajna pro první zápas sezóny. Beatty však může brzy vyšoupnout Newhouse z pravé strany. Co se náhradníků týče, tak místo urvali Hart a Jones, ale nepřekvapí mě nějaké změna v budoucnu. Offenzivní lajna bude na hřišti ostře sledovaná jednotka.

DE:

Olivier Vernon, Jason Pierre-Paul, Omagabwe Odihizuwa, Kerry Wynn, Romeo Okwara
Na krajích by měl dominovat štědře zaplacený Vernon a uzdravený Pierre-Paul, na kterém nepoznáte, že má místo pravé ruky pahýl. Na krajích by měla spočívat síla naší obrany. Do rotace se zapojí jistě také Wynn a Owa. Očekávejte speciální formace na dlouhé passové downy, kdy mohou být na hřišti klidně všichni 4 najednou. Extra místo v kádru si skvělými výkony v preseason zajistil také Okwara.

DT:

Johnathan Hankins, Damon Harrison, Jay Bromley, Robert Thomas
Dvojice pořízků uprostřed, přes kterou jen tak někdo neprojde. To je Harrison a Hankins. Krýt záda v rotaci jim bude především mladík Bromley, čtvrtý v řadě bude Thomas, kterého z waiver listu obdrželi Giants z Caroliny. Tay máme velice silnou pozici.

LB:

Johnathan Casillas, Devon Kennard, Keenan Robinson, Kelvin Sheppard, Mark Herzlich, J.T. Thomas,B.J. Goodson
Jedním z překvapení bylo propuštění Jaspera Brinkleyho, jež byl vloni středním linebackerem v základu. Nyní se u tuto roli nejspíše podělí Kelvin Sheppard a Keenan Robinson. Kennard s Cassillasem budou hrát na krajích. Herzlich a Thomas se uplatní ve special týmech. Mladík Goodson bude sedět a učit se. Široký kádr na této pozici nabízí hodně možností, pomálu však hvězd.

CB:

Dominique Rodgers-Cromartie, Janoris Jenkins, Eli Apple, Leon Hall, Trevin Wade
Bez překvapení. Na hřišti budou rotovat především Jenkins, DRC a Apple, který ukazuje, že si draft v prvním kole zasloužil. Hall s Wadem nabízí alternativní možnost ve slotu a impact ve special týmech. Cornerback je tak další velmi silná pozice naší obrany.

S:

Landon Collins, Darian Thompson, Nat Berhe, Mykkele Thompson
Žádná velká jména, přesto mám z toho podstatně lepší pocit, než vloni. Collins bude hrát strong safety blíže line of scrimmage jako podpora běhové obrany a skvělý skládkař. Role která mu sedí a ve které je zas o rok zkušenější. Přijde mi že hraje prostě o krok rychlejš než vloni. Parťákem mu bude nejspíš Darian Thompson, pokud stihne doléčit rameno. Berhe a druhý Thompson figurují jako případný záskok. Pozice safety zatím rozhodně není kdovíjak silnou a je obsazena samými mladými a málo zkušenými hráči, přesto očekávám zlepšení vůči tragickému loňskému roku.

Special tým:

K Josh Brown, P Brad Wing, LS Zak DeOssie
Tady žádná změna oproti loňsku. Akorát Josh Brown bude chybět 1 zápas pro suspendaci a v týmu jej dočasně nahradí Randy Bullock. DeOssie je spolehlivý kapitán special týmů, Wing se mi jako punter taky moc líbí a Brown byl vloni velice spolehlivým a přesným kickerem. Teď ještě aby šlapali specail týmy jako celek, hlavně v obraně returnů.


Practice squad:

QB Logan Thomas, WR Geremy Davis, WR Darius Powe, S Andrew Adams, OG Adam Gettis, CB Donte Deayon, CB Michael Hunter, OG Shane McDermott, LB Ishaq Williams, DE Stansley Maponga
Practice squad je okraj kádru určený k rozvoji mladých hráčů a tak k tomu také Giants přistoupili, když do ní zařadili nadějné hráče, kteří zaujali trenéry v preseason ale na hlavní kádr to nestačilo. Tihle hráči trénují s týmem, nemohou však zasáhnout do zápasů, pokud je tým nepodepíše do 53-členného kádru. Nejsou nijak chránění před možností, aby to udělal kterýkoliv jiný tým. Možná tihle hráči ještě dostanou šanci až se někdo zraní nebo je uzme někdo cizí. Nebo se budou držet kolem a o kádr se poperou znovu za rok.

Jako další krok se podíváme na rozpis zápasů, které nás letos čekají. Podle souhrných výsledků našich soupeřů v loňském roce (W-L 118-138) by nás měl čekat relativně snadný rozpis, ale to samozřejmě nikdy dopředu nelze říct. Náročný bude už celkem tradiční úvodní zápas s Dallasem, který je pro nás vždy nepříjemným soupeřem především díky velmi kvalitní ofenzivní lajně. Ta bude naštěstí (pro nás) chránit pouze nováčka Daka Prescotta, jelikož Tony Romo je zraněný. Prescottovi výkony v preseason však ukazují, že i on bude kvalitním soupeřem naší přestavěné obraně. Bye week (volný víkend) nás čeká ideálně uprostřed, v 8.týdnu. Závěr nás zastihne na cestě. Navštívíme divizní soupeře Washington a Philadelphii a mám tušení, že tady se bude lámat chleba playoff.


A teď trochu spekulací a odhadů, aneb jak tým vidím já a co od něho čekat:

Proč se dostanou do playoff

Passová hra by měla fungovat. Trenér McAdoo může navázat na minulý rok, kdy náš útok patřil k top 10 v NFL a to především vzduchem. Odella Beckhama doplní Sterling Shepard a Victor Cruz a to je už solidní arzenál zbraní. Nezapomínejme ani ne šikovného štírka Shane Vereena.

Defenzivní lajna. Pokud mě dojmy z preseason neklamou, investované peníze se nám štědře vrátí. Jak DE Olivier Vernon, tak DT Damon Harrison, jsou ohromnou posilou pro čelní val naší obrany a tak by jsme mohli slabinu otočit v sílu.

Pozice safety už nebude připomínat ementál. Landon Collins vypadá dobře a je o rok zkušenější a snad konečně našel dobrého parťáka v nováčkovi Darianu Thompsonovi. I tady by jsme měli utěsnit tekooucí díru do lodi.

Zdraví. Ano i takhle obyčejná a základní věc dělá hodně. Ze základních kamenů týmu jsou všichni zdraví (ťuk ťuk na dřevo) a tým nemusí zoufale lepit díry v kádru podprůměrnými veterány.

Proč se nedostanou do playoff

Ofenzivní lajna. Od loňska nedoznala žádnou změnu a znovu tak bude problémová. Bojím se že to bude achilova pata našeho útoku, především pak pro běhovou hru, kterou jsme v preseason vůbec nedokázali dostat do hry. Bohužel manažer týmu nedokázal přivést na tyto posty žádnou opravdovou posilu a fyzická odolnost Eli Manninga tak projde velkým testem.

Souhra obrany. Jasně, hodně jsme posílili o skvělé hráče a rozhodně neočekávám, že naše obrana bude nejhorší v lize jako vloni, ale souhra se nerodí přes noc. Máme hodně nových tváří, které si spolu dohromady musí sednout a rozumět. To aby hráči za sebe uměli zaskočit, když někdo propadne. Aby o sobě věděli a měli jasno o tom co udělá ten druhý, když soupeř vytáhne nějaké triky z rukávu. Tohle v preseason trochu skřípalo.

Nezkušenost trenéra. Nebuďme naivní, Ben McAdoo je na pozici hlavního trenéra velký zelenáč a na totu roli si teprve zvyká. Jak zvládne skloubit všechny povinnosti a zároveň být během zápasu plně soustředěný na všechny jeho aspekty zatím nevíme. Trenérská rozhodnutí mohou mít na zápas velký význam (clock management, challenge trenéra, čtvrté downy …) a zkušenosti z těchto vypjatých chvil McAdoo teprve získává.

X factor Olivier Vernon.

Čísla z loňska a hra v preseason naznučují, že nám tu rodí hvězda. Nejvíc se mi libí přístup a postoj Vernona. Žádné manýry a hlava v oblacích. V rozhovorech se ho všichni ptají na jeho velký kontrakt a co přinese tomuhle týmu a on jen trpělivě odpovídá, že to se uvidí na hřišti. Záběry ze sidelajny naznačují že s parťáky z defenzivní lajny si padl do oka a na tuhle souhru se opravdu těším. Přes 10 sacků není pro něj nereálný cíl a myslím, že pro tým bude rozdílovým hráčem.

Před zápasem – Dallas Cowboys

Úvodní utkání sezóny svedem jako už obvykle s Kovboji s Dallasu, tentokráte na jejich půdě. V neděli si nalaďte televize/streamy v půl jedenácté večer. Historie nám není nakloněna, poslední tři tato úvodní setkání jsme prohráli. Vloni opravdu stylově, jistě si pamatuje nepovedený clock management v podání T.Coughlina. Soupeř z Dallasu bude opět velice silný, velká neznámá však číhá na pozici quarterbacka. Náhradník a nováček Dak Prescott zatím v NFL neodehrál ani minutku a z preseason lze vyčíst jen něco málo a to naznačuje, že se nebude jednat o snadného soupeře. Dallas tradičně zdobí kvalitní běhová hra a dobrá ochrana quarterbacka, což je velká pomoct každému útoku. Naopak v obraně by mohla tkvít slabší strana soupeře a já budu zvědat jak moc bude náš útok rozespalý takhle z kraje sezóny. Bude to jako už tradičně napínavá bitva.

Závěrem

Co dodat. Snad jen držet palce a doufat. K favoritům ligy rozhodně nepatříme, ale zároveň se očekává víc než jen šedý podprůměr minulých let. Máme nového trenéra a to dovoluje jistou benevolenci, ale tenhle tým je postaven na to, aby pokud možno vyhrával teď a ne za pár let. Mám pocit, že v posledních draftech jsme to konečně vzali za správný konec a tahle investice by pomalu mohla začít nést ovoce. Dokud to Manningovi ještě hraje. Hrajeme na playoff minimum.


zdroje: giants.4fan.cz, giants.com, espn.com, nj.com/giants, bigblueview

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít