Log In

Mistrovství světa s příchutí tacos a burritos?

Mexická federace amerického fotbalu (FMFA) vyjádřila zájem o pořádání Mistrovství světa v roce 2015 v Mexico City! Po zrušení mistrovství ve Stockholmu a prvních odmítnutích potenciálních náhradních hostitelů, se konečně ukázala naděje pro nenarušení cyklu MS.

„Žádnou oficiální nabídku jsme zatím nezaslali, ale IFAF jsme informovali o našem zájmu pořádat organizovat tento turnaj. Již máme konkrétní plán pro pořádání události formátu mistrovství světa a potřebujeme získat už jen patřičné prostředky, abychom mohli soupeřit s pořadatelskými zeměmi rozměrů jako Spojené státy americké, které mají k financování národního sportu lepší výchozí pozici. Určitě se ale o možnost pořádání popereme,“ řekl Jorge Orobio, prezident FMFA.

Prezident FMFA dále doplnil, že snaha o organizaci MS 2015 nebude mít žádný negativní dopad na Mistrovství světa U19 2016, ke kterému se rovněž pořadatelsky hlásí. Výhodu má Mexiko v již vyřešením místě konání v Ciudad Universitaria, kde se nalézá několik hřišť s tribunami a dva velké stadiony. Pro 12 účastnících se týmů by tak bylo zajištěno dost ploch pro trénink i zápasy samotné. Dvanáct reprezentačních celků se v rámci MS potká navíc poprvé. V oblasti zázemí má FMFA mírný náskok nad USA, kde by se vhodná lokalita musela teprve začít řešit.

„Jen 15 milionů pesos (přes 23 mil. Kč, pozn. red.) je potřeba pro zajištěné stravování přibližně 800 reprezentantů. Ubytování ani doprava v hlavním městě a univerzitním prostředí, nám nejsou překážkou. Narozdíl od Stockholmu je infrastruktura v této oblasti hustá a rezervace ubytování můžeme v prázdninovém období zajistit bez nutnosti dlouhodobých rezervací. Celkovou finanční zátež odhadujeme na částku lehce přes 25 milionů pesos (necelých 40 mil. Kč, pozn. red.),“ konstatoval prezident Orobio. 

Dnes probíhá zasedání IFAF a již zítra tak může být budoucnost MS jasná.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít