Log In

Mistr světa z roku 2015 bude k vidění ve Vídni. Vikings mají novou posilu.

Vídenští Vikings mají novou zahraniční posilu! Po dlouhých 8 letech si v reakci na neúspěch z letošního roku pomáhají zlatou akvizicí. Vikingové se ve finále naposledy neobjevili v roce 2010. Tým získal 13 národních titulů a hlásí se o velký comeback.

Kevin Burke, quarterback vítězného týmu USA z Mistrovství světa 2015 v Ohiu, vedl univerzitní tým Mount Union Purple Raiders (NCAA D-III) třikrát do finále a jednou k titulu.

Zůstane tak dál věrný fialovým barvám. Za sebou má i individuální ocenění – trofej Gagliardi získal v roce 2013 i 2014 za nejvýraznějšího hráče divize. Jako první junior i její dvojnásobný držitel v historii. Za univerzitní etapu zvládnul porci celkem 14 568 yardů pro 134 touchdownů (total offense).

Posledních 8 sezón řídil útoky Vikingů univerzál Alexander Thury, který hájil barvy Rakouska i v reprezentačním dresu. Jedinou bolístkou rakouské nejvyšší soutěže je neúčast českého týmu. Do Vídně to ale není daleko.

Mrkněte na video ze semifinále:

Media

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít