Log In

Minnesota podepsala polského ofenzivního linemana

Babatunde Aiyegbusi. Jméno polského hráče, který poté, co vloni nastupoval v dresu Dresden Monarchs a polského národního týmu, zaujal skauty v USA natolik, že jej pozvali na tryout do zámoří. Obrovský hráč zaujal Vikings a od nové sezony tak možná bude chránit quarterbacka Teddyho Bridgewatera.

Aiyegbusi zaujal v zámoří hlavně svoji výškou. 205 cm není na lajnaře úplně málo, navíc dohromady se 160 kilogramy. A když už jsme řekli, že by mohl od nové sezony chránit Bridgewatera, ten by mohl mít kvůli jeho výšce problém. Sám měří „pouhých“ 191 cm.

Příběh polského linemana je ale zajímavý. Dle informací ESPN si jej vyhlídnul hráčský agent Jeff Griffin, který na něj dostal doporučení od svého evropského kolegy ještě z dob NFL Europe. „Když jsem si s Babatundem volal, zabral snad celou obrazovku. Byl obrovský,“ řekl pro ESPN Griffin.

Po rychle domluveném letu do Ameriky se Aiyegbusi ukázal Vikings na jejich kempu. Zaujal a Vikings jej vzali do týmu.

Aiyegbusi je pátým hráčem historie NFL narozeným v Polsku. Před ním to byli tři kickeři -Rich Szaro (1975-79), Chester Marcol (1972-80) a Sebastian Janikowski (2000-současnost – Oakland Raiders) – a defensivní tackle Jason Maniecki (1996-98).

Fotka hráčského kontraktu. Zdroj: Facebook Babs Futbolowo

Fotka hráčského kontraktu.
Zdroj: Facebook Babs Futbolowo

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít