Log In

Marcus Mariota si splnil sen a získal Heisman Trophy

Včerejší večer se zraky fanoušků univerzitního fotbalu upnuly do newyorského divadla na Times Square, při předání ceny nejužitečnějšímu hráči sezóny. Quarterback Oregon Ducks Marcus Mariota se stal prvním držitelem tohoto prestižního ocenění v historii klubu. Působivé tříleté sportovní představení Mariota lépe zakončit nemohl.

Mariota získal v letošní anketě neuvěřitelných 90,92 % možných hlasů, což je zároveň druhý nejlepší výsledek v historii udílení této ceny! Prvenství stále drží Troy Smith, QB Ohio State, který v roce 2006 dosáhl na magických 91,63 %.

„Jsem vděčný, že tu dnes mohu stát,“ řekl Mariota bezprostředně po zisku trofeje.

V Rose Bowlu, který se odehraje 1. 1. 2015, se tak potkají dva vítězové Heisman Trophy. Naproti Mariotovi se ukáže její loňský vítěz Jameis Winston z Florida State. Tohle setkání přislibuje hodně zajímavou novoroční podívanou.

„Musím poděkovat opravdu hodně lidem za to, kde dnes jsem a vděčím jim za mnohé,“ doplnil. „Je těžké nebýt dojatý. Byla to opravdu dlouhá cesta. Mé emoce ze mě dostaly to nejlepší.“

Mariota získal dvakrát více bodů (2534) než v pořadí druhý Melvin Gordon (1250), running back z Wisconsinu, kterému získané rekordy nebyly nic platné. Na třetí místo se probojoval Amari Cooper (1023), wide-receiver z Alabamy.

Media

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít