Log In

Který univerzitní tým produkuje nejvíce hráčů do NFL?

Pokud jste se někdy zajímali kromě NFL i o univerzitní fotbal, určitě jste zaregistrovali několik rozdílů.V tomto článku odkryjeme, která univerzita dodává nejvíce hráčů do profesionální ligy NFL.

Univerzitní hráči jsou hlavním a nejdůležitějším trhem pro NFL, bez kterého by celý princip draftu ztrácel smysl. Ale mají také něco společného. Spojuje je limitovaná koncepční práce. V profesionální lize je to finanční stránka věci, která hraje hlavní roli. Pokud máte úspěšný tým, těžko si udržíte všechny své hvězdy. V univerzitní lize jsou ty důvody studijní. Každý hráč může nastupovat za univerzitní tým po dobu čtyř let. Na věku nezáleží, přestože tam vidíme především hráče juniorského věku (18-24 let).

V letošním draftu 2014 si týmy nejvíce vybíraly hráče z těch nejprestižnějších univerzit. Nejprestižnějšími univerzitami nemyslíme ty s tím nejlepším studijním program. Jde nám pouze o ty, které mají nejlepší fotbalové zázemí a nejlepší prostředky pro rozvoj svých hráčů. Rok 2014 patřil Louisiana State University (LSU), která vydraftovala devět svých hráčů, a to přesto, že v prvním kole byl vybrán pouze jeden hráč (12. NY Giants – Odell Beckham, Jr.). Po osmi hráčích dodala Alabama a Notre Dame, po sedmi národní šampion z Florida State. Pokud by vás zajímala bilance jednotlivých týmů, tak LSU s 10-3 nepatřila mezi nejlepší. Florida State byla celou sezonu bez porážky, takže velký počet hráčů na draftu se dal vcelku očekávat. Jejich hráčský potenciál bude vidět i v draftu následujícího roku.

Louisianští tygři mají kromě velkého zastoupení v minulém draftu i nejlepší celkovou bilanci. V profesionální NFL nemá žádná univerzita takové zastoupení, jako právě Louisiana State. Celkem jich najdete 38. Je to náhoda? Může za to jejich fotbalový program, který nabízí nejlepší podmínky pro rekrutované hráče? To nejspíš bez dlouhodobé osobní návštěvy nezjistíme. Další velké zastoupení v milionářské lize se pyšní USC – 37, Alabama – 36 a Georgia 34.

LSULSU Tigers mají za sebou přes 120 let své existence a patří mezi nejlepší fotbalové školy. Jejím trenérem je už deset sezon Les Miles, který má skvostnou bilanci 95-24-0 a sahá takřka k 80% úspěšnosti. S touto prestižní univerzitou se dokázal během deseti let dostat do několik finále, přestože je největším úspěchem národní titul z roku 2007.

Zajímavým statistickým ukazatelem je, odkud si týmy NFL vybíraly hráče v letech 1992-2011. LSU v té době nepatřila mezi nejvíce produktivní mužstva, přestože si připsala dva národní tituly (až 12. nejlepší). Nejvíce jich v tom období odešlo na draft z Ohio State a pak těsně za ním z kalifornské USC. Například Notre Dame během dvaceti let vydraftovalo 96 hráčů (6. nejlepší), ale ani jednou nevyhrálo celonárodní titul. Na ten už čeká dlouhatánských 26 let a s jistotou se to nezmění ani v polovině ledna na AT&T Stadium.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít