Log In

Finále u sousedů: čtrnáctitisícová návštěva i debakl

Austrian Bowl XXXI – Vikings vs. Raiders 0:38

Sobotní večer se tradičně na neutrální půdě v rakouském Klagenfurtu oddával finále nejvyšší soutěže – AFL. Na stadion Wörthersee si našlo cestu 3 600 diváků, podobně jako v loňském roce, i přes nepřízeň počasí. O obou týmech je známo, jak silné jsou jejich fanouškovské základny a Innsbruck je nadšením svých fans vyhlášený. Otázkou tak zůstává, jak dlouho se ještě bude finále držet na neutrální půdě v místě, kde nemá americký fotbal svou tradici.

Výsledek zápasu překvapil mnohé – jednalo se o suverénní představení Raiders, kteří své vídeňské soky převálcovali 38:0. Jediný český zástupce – ofensivní lajnař Josef Fuksa, hrající v týmu z Innsbrucku, do zápasu nezasáhl, stejně jako po celou sezónu – byl základním kamenem útočné formace nastupující v Battle4Tirol. Pro tyrolskou legii jde již o čtvrtý titul v rakouské nejvyšší soutěži a pro Vikings historicky první porážka, při které nezvládli ani jednou skórovat.

QB Raiders Sean Shelton se předvedl v nejlepším světle hned od úvodu zápasu, kdy delegoval přihrávky vzduchem na své kolegy až pro touchdown do rukou Ebnera. Před koncem první poloviny se ještě útok Raiders dostal na dostřel a kicker Wiehberg – 0:10.

V druhé polovině se tým z hlavního města opět trápil. Obrana neuhlídala juniorského mistra Evropy a nejmladší hvězdu celé AFL Sandra Platzgummera a ten ji potrestal 0:17. U dalších tří touchdownů byl Fabien-Andre Gärtner a dokonal svým hattrickem výsledek zápasu – 0:38.

Polské Superfinále: Panthers vs. seahawks 21:28

IMG_0103

Polská Topliga měla své finále také naplánované na 11. července. Gdyňští Seahawks jeli do Vratislavi, kde Superfinále hostili Panthers. A právě ti byli favority. Krásný zápas skončil výhrou hostí 28:21, kteří byli po dvou prohrách ve vzájemných zápasech ze základní části podceňovaným celkem. Na Superfinále přišla na stadion ve Vratislavi skvělá návštěva čtrnácti tisíc lidí.

Na stránkách polského svazu vyšla předfinálová tipovačka ve prospěch Panthers, kteří měli 63% podporu všech fanoušků. Hosté z Gdyně si svou výhru urvali až v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 14:7, tedy o sedm bodů, o něž vyhráli i celý zápas.

V souboji amerických quarterbacků – Kylea Israela v týmu Panthers a Micaha Browna v Seahawks – tedy lépe dopadl Brown. I když lepší vstup do zápasu měl určitě Israel. Ten hned první akcí zápasu našel rozběhnutého Grzegorze Mazura a 71yardový touchdown byl na světě.

Po zápase byl ale jasně spokojenější Brown, hlavně díky již zmíněné čtvrté čtvrtině. V té se Seahawks dvěma touchdowny ujali vedení 28:14, na nějž domácí Panthers, kteří základní částí propluli s bilancí 10-0, už nedokázali rázně odpovědět a zmohli se na touchdown jen jeden. Smutným tedy zůstal i Nick Johansen, trenér Wroclaw Panthers, který po perfektní sezoně nezvládl finále. Johansen do Panthers přišel před letošní sezonou poté, co se musel klidit z Graz Giants.

Czech Bowl: Prague Black Panthers vs. Příbram bobcats

Už za týden. Už za týden se otevřou brány pražské EDEN ARÉNY. Právě tam si to v odvetě za loňské finále rozdají Black Panthers a Bobcats. Ve středu je na programu tisková konference se zástupci obou účastníků, z níž vám přineseme zprávy.

slovak BOWL: Trnava bulldogs vs. bratislava monarchs

Souboj týmů, které hrály dvě soutěže naráz. Trnava konkurovala českým týmům v ČLAF D-I, Monarchs už mají titul z maďarské HFL. Cesta obou týmů do finále vedla přes zvládnuté semifinále, Monarchs porazili 36:6 žilinské Warriors, Trnava pak porazila zvolenské Patriots 47:36.

Slovenské finále se odehraje 18. 7. na bratislavském stadionu SKP, na němž nastupovali v celé sezoně Monarchs.

German Bowl: 10. října (Berlín)

Abychom měli náš výčet kompletní, zmíníme i německou ligu. Ta začala v dubnu a díky vysokému počtu týmů (7 v severní a 8 v jižní skupině) se bude hrát až do prvního víkendu v září. Pak se chystají čtvrtfinále, semifinále a German Bowl, který je nachystán na 10. října do Berlína. Těšíme se!

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít