Log In

Dostihy o playoff: Neporažených je jako šafránu a adept na Heisman Trophy!

Dostihy o playoff

Pole aspirantů na první 4 místa v oficiálním playoff rankingu pomalu získává konkrétnější obrysy. Neporažených týmů už je sotva jako šafránu. Clemson, Ohio State, Oklahoma State, Iowa. Všechny z nich však čeká ještě nejméně jeden obtížný zápas. Vyhrát bude klíčem k playoff. Na zaváhání bude čekat dlouhá fronta týmů s jednou prohrou jako je Alabama, Notre Dame nebo Michigan State. Naopak Stanford, Utah či LSU si připsali druhou porážku v sezóně a jejich naděje na playoff jsou v podstatě pryč.

Rekord

Nový rekord univerzitního fotbalu stanovil quarterback Navy, Keenan Reynolds. Během sobotní výhry 55-14 nad SMU si připsal na svůj účet 4 běhové touchdowny a už jich má na kontě ve své kariéře 81. Stanovil tak nové maximum na této pozici. Za zmínku stojí nástup hráčů Navy na hřiště. Vlajkou uctili památku obětí atantátu v Paříži.

Hra týdne

Kupu štěstí měl wide receiver LSU Malachi Dupre. Přihrávka totiž letěla nepřesně na jeho spoluhráče, aby se odrazila prudce mezi třemi obránci jemu přímo do náruče. Touchdown. LSU přesto prohrálo s Arkansasem a z boje o playoff jsou vyřazeni.

Favorité příštího draftu NFL

Derrick Henry, running back Alabamy, je novým favoritem na zisk Heismanovy trofeje a také na vysoké postavení na příštím draftu NFL. V posledních dvou týdnech zcela zastínil svůj protějšek s LSU (Leonarda Fournetta) a převzal otěže nejlepšího running backa univerzitních týmů. Běhová hra má v Alabamě velkou tradici a Henry je jen dalším z řady tvrdých běžců týmu (T.J.Yeldon, E.Lacy ..). Henry je spíše silovým typem, bojujícím o každý yardík navíc. Ukazuje dobrou trpělivost za lajnou, aby rychle zasekl do otevřené mezery a nabral rychlost směrem vpřed.

 

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít