Log In

Dobrý atlet, dobrý hráč. Oregonský wide receiver Allen jede na olympiádu

Dokola omílané pravidlo o atletické přípravě opět připomíná svou sílu. Necelý měsíc do Olympijských her v Rio de Janeiro se kvalifikoval i Devon Allen, hrající post wide receivera na oregonské univerzitě.

Allen dokončil 110m překážek v čase 13:03 jako první a v kvalifikačním závodě si zajistil letenku do Ria. Teprve minulý měsíc přitom vyhrál i univerzitní mistrovství NCAA, kdy s časem 13:50 nenašel v cíli přemožitele.

Mezi jeho největší úspěchy v Oregon Ducks patří rok 2014, kdy zkompletoval 41 přihrávek pro 684 yardů a 7 touchdownů, tehdejší týmové maximum. V zápase proti Floridě State si v Rose Bowlu poškodil kolenní vazy při kickoff returnu. Po vynechané sezóně 2015 se mu sice návrat v té minulé příliš nepovedl – pouze 9 kompletních přihrávek, ale budoucnost je otevřená. Ať už možným úspěchem v Riu nebo comeback do nejvyšší univerzitní ligy.

Atletická linka je přitom silná i u nás. Brněnský Sígr Ondrášek byl před dvěma roky relativně neznámé jméno. Svou rychlostí zaujal reprezentačního trenéra Leška, probojoval se do reprezentačního celku, do základní sestavy a včera zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Silver Bowlu.

je to doma ! a cum na to skore #winners #champions #sigrs #podporbrnosigrs #caaf silverbowl @patricienespurki

Nepodceňujte atletiku! :)

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account