Log In

Do Ohia na světový šampionát přijede osm reprezentačních výběrů

Mistrovství světa budou hrát jen dvě třetiny účastníků. Jediným evropským zástupcem bude v Ohiu Francie, Německo a Rakousko zavrhly účast pro nedostatek financí, Švédsko o svou vstupenku mezi světovou smetánku přišlo spolu s pořadatelstvím šampionátu na svém území. Čtvrtým týmem, který do Ohia nepoletí, je Maroko. Ani to si výrazně delší a dražší cestu nemůže dovolit. Afrika tak na šampionátu svého zástupce mít nebude.

Rázem tak Evropa klesla v pořadí zástupců světadílů z prvního místa mezi světadíly s jedním reprezentantem. Nejvíce zemí bude ze Severní Ameriky – domácí favority z kolébky fotbalu Spojené státy doplní Kanada s Mexikem. Asii zastoupí Japonsko a Jižní Korea. Ostatní světadíly vyšlou po jednom zástupci. Evropský prapor ponesou Francouzi a za Oceánii dorazí Australané. Chybí vám v počtech jeden tým? Počítáte správně.

Chybí vyslanec Střední/Jižní Ameriky. Právě o tom, kdo na mistrovství pojede za tuto část světa, se rozhodlo jako poslední. 31. ledna v Panamě přivítali domácí favorité Brazílii. Stalo se neočekáváné, outsider vyhrál 26:14 a do ohijského Cantonu, kde sídlí i světová Síň slávy amerického fotbalu, se vydají Brazilci.

Wiking stále stojí mimo funkci

Zde se hrát bohužel nebude. Švédsko pro problémy s financemi muselo své pořadatelství MS 2015 zrušit. Stockholmská Tele2 Arena je tak v srpnu volná. Zdroj: wikimedia.org

Zde se hrát bohužel nebude. Švédsko pro problémy s financemi muselo své pořadatelství MS 2015 zrušit. Stockholmská Tele2 Arena je tak v červenci volná.
Zdroj: wikimedia.org

Dále pak pokračuje nejasná situace kolem šéfa mezinárodní federace IFAF. Švéd Tommy Wiking, který je spojován s krachem původně plánovaného šampionátu ve Švédsku, je od zrušení severoevropských plánů ze zdravotních důvodů mimo funkci. Jeho pozici formálně zastává víceprezident IFAF Mac Kaneuji. Připomeňme, že Wiking je podezříván ze zpronevěry švédských peněz na šampionát a je možné, že se vyhýbá spravedlnosti.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít