Log In

Derrick Henry vyhrál Heismanovu trofej

Trofej, pojmenovanou podle Johna Heismana, získá každý rok nejužitečnější a nejlepší hráč uplynulého ročníku univerzitního fotbalu.

Derrick Henry, running back univerzity Alabama, zažil skvostnou sezónu a své vítězství si jednoznačně zasloužil. Celkem v hlasování obdržel 1832 bodů, druhý byl C.McCaffrey (1539 bodů), třetí DeShaun Watson (1165 bodů). Stal se tak druhým running backem této univerzity, jež trofej vyhrál. Naposledy to byl Mark Ingram v roce 2009.

Henry dotáhl svůj tým k bilanci 12-1, výhře v konferenci SEC a postupu do Playoff. Skóroval touchdown v každém zápase sezóny. Celkem jich nasbíral 23 (nejvíc mezi RB). Stejně tak naběhal nejvíce yardů ze všech running backů (1986) a připsal si 4 zápasy, v nichž překonal hranici 200 naběhaných yardů.

Henry nejvíce zazářil v pivotním zápase sezóny proti LSU, kde nasbíral 38 běhů pro 210 yardů a 3 touchdowny a pomohl tak svému týmu ototčit sezónu po prohře s Ole Miss. V Iron Bowlu, proti Auburnu, pak získal dokonce 271 yardů z neuvěřitelného počtu 46 běhů, 1 touchdown a Alabama vyhrála jasným poměrem. Ve finále konference SEC s Floridou pak pokračoval skvělým výkonem, připsal si 189 yardů po zemi, 1 touchdown a Alabama mohla slavit postup do Playoff.

Patří do:

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít