Log In

Britský olympionik Lawrence Okoye zkusí napodruhé štěstí ve 49ers

Britský reprezentant v hodu diskem Lawrence Okoye se pro příští sezonu vrátí do San Francisca. Pro Okoyeho bude sezona 2015 novou šancí, jak se poprat o místo v týmu NFL. Před sezonou 2014 jej z 49ers propustili po dvouletém snažení o přizpůsobení se fotbalu.

Okoye totiž začal s fotbalem v roce 2013, což bylo rok po londýnských olympijských hrách, na kterých reprezentoval svou zemi v hodu diskem. Výkon na domácích hrách pro něj byl zklamáním, když skončil na dvanácté příčce. Jeho největším diskařským úspěchem je tak zlato z MS do 23 let z Ostravy 2011.

A nyní se Okoye do týmu 49ers vrací. Defensive end jeho hbitosti by se mohl sanfranciskému týmu hodit. 40y dash má změřený za 4,78 s, pro srovnání: čas momentálně nejlepšího a nejobdivovanějšího enda NFL J.J.Watta byl 4,82 s.

Okoye_49ers

Okoye se do 49ers vrátí po roční pauze. Jeho cílem je se v týmu prosadit a dostat se do zápasu.

Atletičtí přeběhlíci

Okoye se pokusí prolomit smůlu sportovců, kteří se do NFL dostali na základě výkonů z jiných sportů. Liga pamatuje v minulosti jen několik jedinců, kteří reprezentovali svoji zemi v atletice na olympijských hrách a zároveň v NFL pravidelně hráli. Jedním z nejvýznamnějších hráčů, kteří se podobnou věcí mohou pochlubit, je James Jett, který vyhrál s americkou štafetou zlatou medaili na 4x100m v Barceloně 1992 a zároveň byl v Oaklandu Raiders za hvězdného receivera. Za kariéru nachytal 4417 yardů a 30 touchdownů.

Ze starších úspěchů lze jmenovat Boba Hayese (2x zlato v Tokyu 1964 ve sprintech a 7414 yardů + 71 touchdownů v NFL) nebo Ollieho Matsona (stříbro a bronz z Helsinek 1952 na 400 metrů a 5173 yardů + 40 touchdownů v NFL).

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít