Log In

Bitva titánů! Vyhrají Patriots nebo Seahawks?

Americký patriot proti dravcům ze Západu. Právě dnes se zastaví Amerika, na stadionu Arizony Cardinals začne devětačtyřicátý Super Bowl. Na co se těšit nejvíce? Pojďme si shrnout několik základních taháků dnešní Big Game.

Souboj quarterbacků

Russell Wilson vs. Tom Brady. 26letý Wilson, který může vedle své přesné pravé ruky spoléhat i na rychlé nohy. Proti němu se postaví 37letý Brady, který vyhrál Super Bowl třikrát. Čeká nás zajímavý souboj dvou hráčů, jež spojuje hlad po vítězství a preciznost na jejich pozici.

R1008_WILS 8

http---hss-prod.hss.aol.com-hss-storage-midas-5cc2b2ba0482ed0ff716862483b04e3e-201415034-461747904

Souboj obran

Ach ano, slavná Legion of Boom ze Seattlu se setká se svým bývalým členem Brandonem Brownerem. Ten přestoupil do New England Patriots před aktuální sezonou. Spolu s ním přišel do Patriots z Tampy Darelle Revis, který ve spolupráci s Brownerem vytvořili ze secondary Patriots obávanou partu. V celkovém součtu má ale jistě papírově navrch obrana Seattlu. Uvidíme, jak se zadaří ve vzájemné konfrontaci.

temp20150108-browner-revis--nfl_mezz_1280_1024 Seattle+Seahawks+v+Arizona+Cardinals+U-L7gypcAfPx

Souboj rozdílných útoků

Jasně, už jsme zmínili základní hráče útoku obou týmů – quarterbacka. Jenže oba týmy praktikují úplně jiné styly ofenzívy. Seattle spoléhá na skvělého a výstředního running backa Marshawna Lynche. Ten si za své výborné výkony vysloužil nabídku královského kontraktu den před Super Bowlem. Mluví se až o několika desítkách milionů dolarů za tři sezony.

Na druhé straně stojí tým založený hlavně na passové hře. Patriots mají několik schopných receiverů a zároveň skvěle chytajícího tightenda Roba Gronkowskiho. V posledních zápasech navíc začala Patriotům fungovat i běhová hra, prosazuje se hlavně navrátilec z Pittsburghu LaGarette Blount. A právě fanoušci Steelers si musejí rvát vlasy se slovy „Jak je možné, že hraje takhle? U nás hrál hrozně!“.

np011915_lynchblount_article

Plný stadion

Samozřejmě. Jak jinak? Je to největší zápas roku, je jasné, že tam bude plno. Na University of Phoenix Stadium se čeká 71 tisíc lidí. Jak si poradí Patriots s prostředím, ve kterém v roce 2008 prohráli v Superbowlu 14:17 s New York Giants? Odpověď znovu nabídne noční zápas.

stadium

Televizní přenos

Těšte se na televizní přenos na stanici Sport 1 a Sport 2 HD. Komentář obstarají zkušení Stanislav Jantoš a Jindřich Rajchl.

Pohoda u sledování

Toto už je samozřejmě na každém z vás. Snažili jsme se udělat co nejobsáhlejší seznam všech Super Bowl párty napříč republikou. I když se ale rozhodnete zůstat doma, zápas si jistě užijete. Těšte se, nic lepšího v našem sportu není. Souboj nejlepších týmů, pokec s kamarády, atd… Užijte si Big Game!

Kam v Česku zajít a sledovat Superbowl? Seznam míst zde!

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít