Log In

Skvělý výkon obrany zařídil Čechům výhru nad Nizozemskem

Český celek zvládl křest ohněm. Nově složený reprezentační tým pod vedením trenéra Daniela Leška si poradil s nizozemským výběrem a díky dobré hře obrany zvítězil 12:6. Zápas byl tím úplně posledním pro bratry Krejbichovy, kteří po konci kariér v Prague Black Panthers po finále 15. července zakončili i své cesty v reprezentačním dresu.

kabat

V utkání dal každý z týmů po jednom touchdownu. O ten český se postaral quarterback Jan Dundáček passem na jmenovce Řezanku. Jediné body hostujícího týmu padly po fumblu Petra Plačka, který neudržel míč v moci. Nizozemci poté doběhli s míčem až do endzóny. Jediné body tak inkasoval český útok, nikoli obrana.

Stav po první polovině byl 2:0 pro Čechy, což nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o atraktivní utkání. Jenže právě precizní hra obran zdobila hru obou týmů a hubené vedení bylo výsledkem snažení pevných defenziv.

V závěru zápasu přišel za stavu 9:6 důležitý krátký potvrzující field goal z kopačky Marka Hruboně, který pětistovku diváků na tribuně Atletického stadionu Slavie uklidnil. Samotný zápas měl jednu velkou hvězdu…

Hvězdný Kabát

Tou velkou hvězdou byl defensive back Jan Kabát, který vedl český tým za výhrou svými dvěma chycenými interceptiony. Obě se podařily tomuto hráči Black Panthers chytit díky preciznímu čtení hry a také díky své atletické výbušnosti.

Jan Kabát s číslem 20 proti Nizozemsku zářil. Foto: Miki Gerlašinský

Jan Kabát s číslem 20 proti Nizozemsku zářil.
Foto: Miki Gerlašinský

Konec slavných bratrů

David a Daniel Krejbichovi patří k hvězdám českého fotbalu, které se podíleli na začátcích tohoto sportu v České republice. A právě v sobotu 6. září 2014 za sebou tito dva hráči uzavřeli své velké kariéry. Věříme, že oba zůstanou fotbalu co nejblíže, jelikož oba mají stále co nabídnout a předat.

Foto: Miki Gerlašinský

Bratři Krejbichové v utkání skončili kariéru. Vlevo linebacker Daniel, vpravo ofenzivní lajnař David.
Foto: Miki Gerlašinský

Nová reprezentace

U slovíčka „nová“ by se možná hodily uvozovky. V národním týmu skončily opory a proběhla generační obměna. Samozřejmě, že je ve výběru několik hráčů, kteří v reprezentaci byli již před obměnou. Pozice těchto jedinců se však změnila. Stali se tahouny. A noví benjamínci už sklízejí své úspěchy. Vždyť právě pro Jana Řezanku byl tento zápas prvním reprezentačním v kariéře. A hned s touchdownem. Výborná práce!

Foto: Miki Gerlašinský

Foto: Miki Gerlašinský

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít