Log In

Reprezentační trenéři vybrali z otevřeného tryoutu 42 hráčů

Do další fáze přípravy a výběrových kempů národního týmu postoupily přes čtyři desítky hráčů. Zastoupení má mezi vybranými každá divize, v selekci jsou dokonce i dva hráči nově vzniklého týmu Třinec Sharks. Velký výběrový kemp čeká reprezentaci o tomto víkendu, hráče čekají tři dny tvrdé dřiny.

Dle slov hlavního trenéra národního týmu Daniela Leška čítá kádr aktuálně přibližně třicet hráčů. Tým tak potřeboval doplnit, aby se sehrál pro příští soutěžní zápasy, které reprezentaci čekají v příštích letech. Otevřený tryout konaný v neděli 20. července v Praze byl v procesu zaplnění kádru reprezentace po generační obměně velmi důležitým článkem. Akce se v horkém počasí účastnilo přibližně 65 hráčů.

Mezi vybranými hrají prim hlavně hráči z týmů hrajících ČLAF A. Na otevřený tryout mohl přijít každý hráč, který v reprezentaci není, a tak bylo mezi snažícími se hráči možno vidět helmy mnoha týmů. Dorazili jak zástupci čerstvých mistrů ČLAF A z Prague Black Panthers, tak i početná enkláva hráčů ze sedmičkové ČLAF C.

Do výběru se dostali i Ondřej a Vojtěch Maštaliřovi z Třince, týmu, který jakožto nově vzniklý ještě nehrál ani zápas. „I když někteří nikdy nehráli soutěžní zápas, vidíme u hráčů z Třince nadšení a entuziasmus. Chceme si je v rámci reprezentace opracovat a jejich talent využít naplno,“ řekl po skončení tryoutu trenér Leško.

Nejvíce hráčů vybraných pro další kempy hraje v Black Panthers, konkrétně sedm. Se šesti vyslanci jsou v závěsu pražští Lions a na pomyslném třetím stupínku stanuli ústečtí Blades.

Určitě bude zajímavé sledovat, kam až povedou cesty jednotlivých hráčů v rámci národního týmu. Ve výběru z letošního tryoutu se skrývá velký talent a několik mladíků, jejichž hráčské zkušenosti mohou pod zkušenými reprezentačními trenéry vzkvétat.

Přípravný zápas s Nizozemskem je naplánován na 6. září na pražském Atletickém stadionu Slavie ve Vršovicích.

Nominace:

repre_tryout_final

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít