Log In

Juniorské MS 2016 by se mělo odehrát v Číně. Čeká nás další skandál?

O krachu MS v letošním roce a překladu do Cantonu v Ohiu jsme psali už na začátku roku. 15. listopadu vydala IFAF oficiální prohlášení k předběžnému přidělení pořádání juniorského MS v příštím roce do Číny. Kromě velké dálky pro týmy z evropského kontinentu je ale opět problémů více, než by se mohlo zdát a v mezinárodní federaci probíhají zákulisní boje dvou znepřátelených stran.

Zpět k samotné Číně. Pořádání na starost dostala místní federace AFU, kterou zastupuje Ken Li (předseda a zakladatel), který je z přidělení samozřejmě nadšený. Stejné pocity sdílí i Andy Fuller, ředitel IFAF: „Jsme nadšení, že se může juniorské MS 2016 konat v Číně.“ V následujících dnech by mělo dojít na formality, návštěvu místa a doladění detailů pro spolupráci s AFU, tak i klíčovými partnery.

World U19 Championships – AnnouncementThe International Federation of American Football (IFAF) are delighted to…

Posted by IFAF Oceania on 15. listopad 2015

Nezvyklé je ale vyjádření víceprezidenta IFAF Asia Mishaala T. Fahad AlSabaha, který na oficiálním FB profilu zveřejnil několik zásadních informací, které na MS vrhají špatné světlo.

Dear All,It has come to our attention that rogue members of the ex IFAF exbo have stated through Mr. Andy Fuller that…

Posted by IFAF ASIA – International Federation of American Football Asian Committee on 16. listopad 2015

Čína totiž není členskou zemí ani kontinentální IFAF Asia, ani mezinárodní federace IFAF. AFU, kterou pan Ken Li zastupuje, se navíc tváří jako soukromá společnost, nikoliv jako nezisková sportovní organizace. V Kuvajtu v roce 2014 bylo právě toto důvodem zamítnutí žádosti vstupu do IFAF Asia, kvůli porušení pravidel a stanov IFAF. Otázky a znepokojení fotbalové veřejnosti jsou tak pochopitelné.

Čínští hráči při exhibičním zápasu na Harbin University of Commerce oslavují. Na hru se přišlo v roce 2012 podívat 26.000 diváků. Foto: Joe Wang

Čínští hráči při exhibičním zápasu na Harbin University of Commerce oslavují. Na duel se přišlo v roce 2012 podívat 26 000 diváků. Foto: Joe Wang

Žádný fanda amerického fotbalu si nechce představit opakování situace z letošního roku a ohrozit tak osud rozvoje sportu na juniorské úrovni. Přitom samotná univerzita v Harbinu se zdá jako velmi pohostinné místo. Samotná univerzita oslavila nedávno 60 let historie a její sportovní areál patří ke špičce.

Kde se město nachází?

Podívejte se na mapu krásného univerzitního areálu.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít