Log In

Flagový reprezentační tým hledá hráče, v neděli pořádá otevřený tryout

Bojovat se lvem na prsou. Flagová reprezentace České republiky shání do svých řad nové členy a právě čest a možnost nastupovat pod záštitou národního výběru je pohonem pro tryout, který trenér Jan Šesták plánuje na neděli 8. března.

Národní tým se formoval pod názvem Team Czech Republic už v minulé sezoně. Tehdy hrál rakouskou flagovou soutěž FLA2, ve které obsadil druhé místo. Jak tým vznikal, si můžete přečíst v našem dlouhém dvoudílném rozhovoru právě s Janem Šestákem.

Tým dostal od asociace zelenou pro účast na zářijovém evropském šampionátu a tryoutem chce nabrat nové členy do svých řad. „Hledáme hlavně hráče, kteří mají s fotbalem už nějaké zkušenosti. Na vysvětlování základů fotbalu jako takového nemáme bohužel čas,“ řekl Šesták.

I letos český tým počítá s účastí v rakouské lize, kterou by chtěl vzít jako přípravu na španělské mistrovství. „Na normální tréninky čas asi nebude, možná na jeden konečný před odletem do Španělska. Jinak bychom rádi skládali tým za chodu prostřednictvím víkendových turnajů v rakouské lize,“ popsal fungování týmu jeho trenér.

V rakouské flagové soutěži úřaduje i Jakub Woleský se svými žlutými rukavicemi. O těch se tak zdá jak obráncům v prestižní AFL, tak i ve flagové FLA2.

V rakouské flagové soutěži úřaduje i Jakub Woleský se svými žlutými rukavicemi. O těch se tak zdá jak obráncům v prestižní AFL, tak i ve flagové FLA2.

Do Španělska poletí dle Šestákových slov 12 hráčů, které by rád vybíral z daleko větší skupiny. „Rád bych viděl tu zdravou konkurenci v týmu,“ přiznal s úsměvem. Zároveň také dle slov trenéra spoustu hráčů z velkých týmů zná, naopak sází na to, že otevřený tryout naláká jedince, kteří mohli jeho bystrému oku uniknout. „Někdo nemusí zářit v týmu statisticky, ale ve flagu se mu dařit bude. Zvu co nejvíce hráčů,“ vyzval Šesták.

Zájemci se mohou trenérovi hlásit na jeho email, který naleznou u akce v našem kalendáři, spolu s dalšími informacemi. Čas na přihlášení je do středy 4., tak neotálejte a nepropásněte možnou šanci reprezentovat!

Open tryout v našem kalendáři

Komentáře

Log In or Create an account