Log In

Flagové mistrovství ČR poměří síly tuctu týmů

Americký fotbal se ještě pořádně neoklepal z finále elitní divize Under Armour Czech Bowl XXII a už tu máme další vrcholnou podívanou. Flagové mistrovství ČR se letos odehraje v ostravské Porubě, na domácí půdě domácích Steelers, kteří v loňském roce v Praze ukořistili druhý nejcennější kov.

Oproti loňskému roku se můžeme těšit na přehlídku hned 12 týmů, kteří se rozdělení do čtyřech skupin po třech pokusí probojovat systémem každý s každým do čtvrtfinále. První zápasy začínají v 10:30. Finálový zápas je v plánu na odpoledních 16:30. V loňském roce bylo přitom účastníku v pražských Měcholupech jen polovina! Pětice z roku 2014 bude přítomna i letos (nedorazí pražští Hippos) a doplní ji dvojice týmů z Pardubic, Brna, jeden ze slovenských Smolenic, Plzně a tým Air Force.

2015-08-15_flag_mcr_rozpis

Předpověď počasí hlásí mírné zklidnění a ochlazení, s kterým by mohla být spojená letní bouřka. Nemělo by se hrát v úplných tropech, ale pocitových 38°C může znamenat opravdu vyčerpávající boje.


Počasí Ostrava

 

Hřiště v Porubě má dostatečné rozměry a bude naporcováno hned na 4 hrací plochy.

Foto: Ronald Hilmar Jr.

Foto: Ronald Hilmar Jr.

Ostravští hráči jsou již rozehraní, v již tradičním turnaji Steelers si tým základu domácího výběru zvaný Stolkers vedl jednoznačně a na porubském koupališti nenašel přemožitele. Rozehraní se ale ukázali i Fighting Hussites a poprvé se dostali na bednu třetím místem. Mistrovství ČR bude ale docela jiná podívaná.

2015-flag-turnaj-steelers

Foto: Ostrava Steelers

Obhájci titulu Panthers 30+, jejichž základ tvoří Flagový národní tým, budou bojovat o další titul v řadě. Tentokrát ale bez bratří Tománků. Post quarterbacka zaujme zkušený Daniel Beneš.

Obhájí i v páté sérii FMČR titul Panthers 30+? Své tipy pište do komentářů.

„Minimálně u 4 týmů zatím netuším, na jaké budou úrovni. I tak ale rovnou hlásím, že nejedeme do Ostravy prohrát. Věkový průměr se nám letos posunul na magických 33 let, ale o to více budeme čerpat ze zkušeností. Do týmu se přidalo několik nových tváří a tak věřím, že se bude na co koukat,“ říká Jan Šesták, trenér Flagové reprezentace a hráč Panthers 30+.


 

Přidejte se na Facebookovou událost a podrobné výsledky sledujte na stránkách ČAAF.

Patří do:

Zakladatel karlovarských Warriors, šéfredaktor a autor projektu czechfootball. Mimoto se věnuje sportovnímu marketingu, sociálním sítím a grafice.

Komentáře

Log In or Create an account

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie, které zlepšují zážitek z navštěvování webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít